Wyobraźnia jest wszystkim.

ślimakWyobraźnia jest wszystkim! Ustala plan tego, co może się wydarzyć w czasie i przestrzeni. Bez planu rzeczywistość nie ma ucieleśnienia, wzoru lub szablonu, do którego może się odnosić. Nie ważne o czym myślisz, myśli stają się rzeczami. Dla wielu jest to cały czas zaskakujące mimo całej wiedzy na ten temat. Wyobraźnia jest wszystkim i nadaje kierunek Wszechświatowi, jest jak ster na statku Twoich marzeń. Jest to niezmienny proces, a zatem zachowaj ostrożność w myśleniu i wybieraj te myśli które chciałbyś zrealizować a nie te których chcesz się pozbyć Następnym razem, kiedy znajdziesz się w sytuacji nieprzyjemnej, pamiętaj, że źródłem prawdziwych wyzwań jest właśnie Twoja wyobraźnia, a nie walka z fizycznym światem. Świat fizyczny to odzwierciedlenie Twoich myśli.

Zasada jest taka: miej dobre myśli, a Twoje życie się zmieni.

emandarNie ma sensu cierpieć za coś co dawno minęło, lepiej jest tworzyć nowe.Czy z roztrząsania przeszłości i zadręczania się myślami typu: mogłem, powinienem był, gdybym tylko wiedział, wynika cokolwiek dobrego? Liczą się decyzje które podejmujesz teraz, na bieżąco. Nigdy nie jest za późno. Skup się na teraźniejszości i nie utrudniaj sobie życia. Nie ma sensu oglądać się za siebie, wszak słońce nie świeci nad minionymi dniami. Nic nie dzieje się bez powodu, wszystko w Twoim życiu znalazło się tam dzięki wielkiemu architektowi, którym jesteś. Wyobraźnia jest wszystkim. Bez względu na to, czy rozumiesz ten stan, czy nie, jego sens nigdy do ciebie nie dotrze jeśli będziesz się temu opierać, zmierz się z tym, staw mu czoła, zaakceptuj go, zrozum, a potem idź dalej.

Nie znaczy to wcale, że musisz się zgadzać na to, co Cię spotyka.

Być może nie podoba Ci się to, jednak nie zmienia to stwierdzenia że to Ty jesteś tego twórcą, Twoja myśl stworzyła wszystko wokół Ciebie. To czy teraz zaznasz szczęścia, zależy od Ciebie: po prostu ujmij je w swoim planie. Rób to, co kochasz. Kochaj to co robisz. Rzeczywistość w magiczny sposób dostosowuje się do naszych pragnień. Nasze działania oparte są w większości na naszych przyzwyczajeniach, robimy, co robimy, dopóki nie jesteśmy zmuszeni czegoś zmienić. Jeśli cały czas jesteśmy nieszczęśliwi, to znaczy, że niczego się nie nauczyliśmy. Jeśli wciąż tracimy pracę, ukochane osoby, pieniądze… to znak, że nie dość uważaliśmy. Najgorsze co możemy wtedy powiedzieć, to: ,,To nie fair!!!”. Każdy z nas jest przyczyną. Nasze myśli przyciągają i tworzą okoliczności. Tak dzieje się zawsze. Życie po prostu jest takie jakie jest i nie warto tracić sił aby go zmieniać, zmieniaj siebie to naprawdę wystarczy. Wyobraźnia jest wszystkim.

Każdy z nas ma swoją metodę utrzymywania równowagi.

emandarWielu się modli, inni medytują, jeszcze inni spacerują po lesie. Każdy ma swoje sanktuarium i swoją ciszę. Zanim zaczniemy coś robić, musimy przestać ze wszystkim walczyć. Dorastamy, wierząc w walkę. Uczymy się wymuszać rzeczy i popychać ludzi. Zamęczamy się i wszystko niszczymy. Jest coś takiego jak pozwalanie rzeczom się rozwijać. Wielu z nas już odkryło, jak ciężko jest żyć teraźniejszością. Przez większość czasu żałujemy przeszłości lub obawiamy się przyszłości. Życie teraźniejszością jest jak chodzenie po linie. Możesz zaraz spaść, ale ćwicząc uczysz się zachować równowagę coraz dłużej. Spróbuj jeść posiłek i smakować każdy kęs, rozmawiać z przyjacielem i słyszeć każde słowo, słuchać piosenki i słyszeć każdą nutę, iść na spacer i widzieć każde drzewo. Wyobraźnia jest wszystkim.

Stopniowo będziesz w tym coraz lepszy.

Zaczynajmy każdy dzień z zamiarem bycia zrównoważonymi i spokojnymi. Niekiedy uda się nam to do śniadania, a niekiedy do końca dnia. Jeśli spokój ducha będzie naszym codziennym celem, będziemy coraz łatwiej osiągać ten stan. Zdenerwowani ludzie patrzą na spokojnych ludzi i myślą, że ci są trochę dziwni, więc idą szukać potencjalnych przeciwników gdzie indziej. Radość jest dynamiczną i ekspansywną energią właściwą dobremu samopoczuciu. Sprawia, że człowiek instynktownie się prostuje, jego oczy błyszczą, chód jest sprężysty, a z całej jego sylwetki bije  blask. Osoba przepełniona radością jest wspaniałomyślna, odprężona, otwarta i reaguje odpowiednio do sytuacji, jakie niesie życie. Wyobraźnia jest wszystkim.

 

Klikając link masz dostęp do ćwiczeń i wiedzy   

https://emandar.pl/sklep/umysl-sie-liczy/

Każdy z nas ma swoją metodę utrzymywania równowagi.

 

 

Zobacz też:

Poszukiwanie przewodnictwa wyższej jaźni.

Poszukiwanie przewodnictwa. Poszukiwanie. Cudownie byłoby mieć pewność, że mamy bliskiego, oddanego i lojalnego przyjaciela, na którego wsparciu i radzie nigdy się nie zawiedziemy: nauczyciela, a zarazem guru, osobistego doradcę i jednocześnie opiekuńczego rodzica 🧔  Trudno spotkać taką osobę, lecz taki

Czytaj więcej »

Wszechświat i jego prawa są prawdziwe.

Wszechświat i jego prawa są prawdziwe. Wszechświat i jego prawa.  Tak długo, jak długo żyjemy na materialnej, ziemskiej płaszczyźnie, materia ma dla nas znaczenie, jesteśmy wręcz uzależnieni od materii. Gdybyś tylko zrozumiał że materia nie staje się dla ciebie mniej

Czytaj więcej »

Prawo Biegunowości. Czwarte Święte Prawo.

Prawo biegunowości. Oferuje głęboko praktyczne narzędzie do życia, manifestowania, leczenia i praktykowania Boskiej magii. Trzy pierwsze prawa omawiają, w jaki sposób płaszczyzna materialna, mentalna i duchowa zbudowane są z tej samej energii, którą Hermetycy nazywają Wszystko. Wyjaśniają różnice pomiędzy nimi

Czytaj więcej »