Wyobraźnia jest wszystkim.

ślimakWyobraźnia jest wszystkim! Ustala plan tego, co może się wydarzyć w czasie i przestrzeni. Bez planu rzeczywistość nie ma ucieleśnienia, wzoru lub szablonu, do którego może się odnosić. Nie ważne o czym myślisz, myśli stają się rzeczami. Dla wielu jest to cały czas zaskakujące mimo całej wiedzy na ten temat. Wyobraźnia jest wszystkim i nadaje kierunek Wszechświatowi, jest jak ster na statku Twoich marzeń. Jest to niezmienny proces, a zatem zachowaj ostrożność w myśleniu i wybieraj te myśli które chciałbyś zrealizować a nie te których chcesz się pozbyć Następnym razem, kiedy znajdziesz się w sytuacji nieprzyjemnej, pamiętaj, że źródłem prawdziwych wyzwań jest właśnie Twoja wyobraźnia, a nie walka z fizycznym światem. Świat fizyczny to odzwierciedlenie Twoich myśli.

Zasada jest taka: miej dobre myśli, a Twoje życie się zmieni.

emandarNie ma sensu cierpieć za coś co dawno minęło, lepiej jest tworzyć nowe.Czy z roztrząsania przeszłości i zadręczania się myślami typu: mogłem, powinienem był, gdybym tylko wiedział, wynika cokolwiek dobrego? Liczą się decyzje które podejmujesz teraz, na bieżąco. Nigdy nie jest za późno. Skup się na teraźniejszości i nie utrudniaj sobie życia. Nie ma sensu oglądać się za siebie, wszak słońce nie świeci nad minionymi dniami. Nic nie dzieje się bez powodu, wszystko w Twoim życiu znalazło się tam dzięki wielkiemu architektowi, którym jesteś. Wyobraźnia jest wszystkim. Bez względu na to, czy rozumiesz ten stan, czy nie, jego sens nigdy do ciebie nie dotrze jeśli będziesz się temu opierać, zmierz się z tym, staw mu czoła, zaakceptuj go, zrozum, a potem idź dalej.

Nie znaczy to wcale, że musisz się zgadzać na to, co Cię spotyka.

Być może nie podoba Ci się to, jednak nie zmienia to stwierdzenia że to Ty jesteś tego twórcą, Twoja myśl stworzyła wszystko wokół Ciebie. To czy teraz zaznasz szczęścia, zależy od Ciebie: po prostu ujmij je w swoim planie. Rób to, co kochasz. Kochaj to co robisz. Rzeczywistość w magiczny sposób dostosowuje się do naszych pragnień. Nasze działania oparte są w większości na naszych przyzwyczajeniach, robimy, co robimy, dopóki nie jesteśmy zmuszeni czegoś zmienić. Jeśli cały czas jesteśmy nieszczęśliwi, to znaczy, że niczego się nie nauczyliśmy. Jeśli wciąż tracimy pracę, ukochane osoby, pieniądze… to znak, że nie dość uważaliśmy. Najgorsze co możemy wtedy powiedzieć, to: ,,To nie fair!!!”. Każdy z nas jest przyczyną. Nasze myśli przyciągają i tworzą okoliczności. Tak dzieje się zawsze. Życie po prostu jest takie jakie jest i nie warto tracić sił aby go zmieniać, zmieniaj siebie to naprawdę wystarczy. Wyobraźnia jest wszystkim.

Każdy z nas ma swoją metodę utrzymywania równowagi.

emandarWielu się modli, inni medytują, jeszcze inni spacerują po lesie. Każdy ma swoje sanktuarium i swoją ciszę. Zanim zaczniemy coś robić, musimy przestać ze wszystkim walczyć. Dorastamy, wierząc w walkę. Uczymy się wymuszać rzeczy i popychać ludzi. Zamęczamy się i wszystko niszczymy. Jest coś takiego jak pozwalanie rzeczom się rozwijać. Wielu z nas już odkryło, jak ciężko jest żyć teraźniejszością. Przez większość czasu żałujemy przeszłości lub obawiamy się przyszłości. Życie teraźniejszością jest jak chodzenie po linie. Możesz zaraz spaść, ale ćwicząc uczysz się zachować równowagę coraz dłużej. Spróbuj jeść posiłek i smakować każdy kęs, rozmawiać z przyjacielem i słyszeć każde słowo, słuchać piosenki i słyszeć każdą nutę, iść na spacer i widzieć każde drzewo. Wyobraźnia jest wszystkim.

Stopniowo będziesz w tym coraz lepszy.

Zaczynajmy każdy dzień z zamiarem bycia zrównoważonymi i spokojnymi. Niekiedy uda się nam to do śniadania, a niekiedy do końca dnia. Jeśli spokój ducha będzie naszym codziennym celem, będziemy coraz łatwiej osiągać ten stan. Zdenerwowani ludzie patrzą na spokojnych ludzi i myślą, że ci są trochę dziwni, więc idą szukać potencjalnych przeciwników gdzie indziej. Radość jest dynamiczną i ekspansywną energią właściwą dobremu samopoczuciu. Sprawia, że człowiek instynktownie się prostuje, jego oczy błyszczą, chód jest sprężysty, a z całej jego sylwetki bije  blask. Osoba przepełniona radością jest wspaniałomyślna, odprężona, otwarta i reaguje odpowiednio do sytuacji, jakie niesie życie. Wyobraźnia jest wszystkim.

 

Klikając link masz dostęp do ćwiczeń i wiedzy   

https://emandar.pl/sklep/umysl-sie-liczy/

Każdy z nas ma swoją metodę utrzymywania równowagi.

 

 

Zobacz też:

Szkoła życia.

Szkoła życia. Szkoła życia. Kiedy zapisujesz się do  „szkoły świata”, musisz odbyć wszystkie „lekcje życia”, to znaczy póki oddychasz, trwa nauka. Wydaje nam się, że kiedy przejdziemy przedszkole, szkołę podstawową, okres dojrzewania…. kiedy pójdziemy do pracy, to życie będzie łatwiejsze.

Czytaj więcej »
chłopiec

Uśmiech nic nie kosztuje.

Uśmiech nic nie kosztuje. Uśmiech.Niektórzy ludzie są zbyt zmęczeni, żeby podarować Ci uśmiech, więc ty ofiaruj im swój. Nikt bardziej nie potrzebuje uśmiechu niż osoba, która sama nie potrafi go ofiarować. Szczęście wyrażane uśmiechem jest prawdopodobnie pierwszą emocją, jaką rozpoznają

Czytaj więcej »
stopa

Wolna wola to nie żarty.

Wolna wola. Wolna wola. Człowieka zawsze będzie nurtowało pytanie: Jaki jest cel mojego istnienia? Religie na tak postawione pytanie nie odpowiadają jasno i wyczerpująco. Odwołują się jedynie do Boga, który ”wie co robi”. Jednocześnie deprecjonują człowieka jako istotę mało znaczącą,

Czytaj więcej »