Rób to, co kochasz. Kochaj to, co robisz.

Rób to, co kochasz.

Rób to, co kochasz. Ten wers mówi o wierze we własne siły i pewności siebie, dzięki której robisz to co chcesz i dobrze się bawisz. Nie idziesz do pracy z przymusu i z niechęcią. Każda praca, wszystko co robisz sprawia radość i nie męczy. Robienie tego co się kocha jest przyjemne, piękne i daje Ci poczucie wartości do samego siebie. Wydawać by się mogło że większość z nas tak właśnie postępuje. Warto się zastanowić czy aby napewno zdajemy sobie sprawę z uczuć które budujemy w sobie robiąc cokolwiek? Rób to co kochasz – a to sprawi że Świat stanie u Twych stóp.

https://emandar.pl/blog/

Kochaj to, co robisz. 

Przesłanie zawarte w tym wersie jest równie potężne co w poprzednim. Różnica wydaje się niewielka ale jest zasadnicza. Kochaj to co robisz – i nie chodzi tu wcale o idealną pracę, posiadanie samochodu, domu czy najmądrzejszych dzieci. Nie chodzi też o to by uciekać od życiowych problemów, one są potrzebne nam do naszego rozwoju. W tym wszystkim chodzi tak naprawdę nie o to, by mieć, ale o to by działać. Skoncentruj się na tym, co robisz, a nie na tym co masz, a z pewnością wszystko zacznie się układać i pójdzie jak po maśle. Napewno będziesz się przy okazji nieźle bawił. Działanie ma znaczenie i wpływa na życie wielu istnień, daje radość i spełnienie. Największy paradoks polega na tym, że życie staje się łatwiejsze, jeśli dobrze się bawisz i czerpiesz z niego przyjemność.

Działaj.

Przestrzegając tych dwóch wskazówek zobaczysz że życie staje u Twoich stóp i otwiera się przed Tobą. Da Ci wszystkie swoje wspaniałości i dobra materialne, na które z całą pewnością zasługujesz i które Ci się po prostu należą. Pamiętaj że to wcale nie znaczy, że musisz koniecznie nauczyć się lubić na siłę to, co robisz. Życie jest zmienne i możesz z czasem zdecydować się na zmianę pracy czy zajęcia które wykonujesz. Bez względu jednak na to, w jakim punkcie życia jesteś, zacznij skupiać się na działaniu. Zacznij się cieszyć z tego że Twoja praca i to co robisz, wywołuje pozytywne zmiany w życiu innych i jest potrzebna. Rób to, co kochasz. Kochaj to co robisz i dobrze się baw.

W obliczu codziennych przeciwności.

Medytacja nie polega na odcięciu się od świata, ale przeciwnie, na zbliżeniu się do niego, żeby go zrozumieć, pokochać i zmienić. To dostępny dla wszyskich sposób kultywowania spokoju ducha i szczęścia. Wszystkie teorie świata są bezużyteczne, dopóki nie nastąpiło działanie i pozytywna zmiana naszego myślenia. Zatem pierwszym krokiem jest przyjąć rzeczywistość taką jaka jest, zaakceptować ją w swoim życiu. Zaobserwować myśli które tworzysz i impulsy które te myśli wywołują w twoim ciele. Następnie zacznij skupiać uwagę na tym co chcesz mieć i na tym co pragniesz sprowadzić do swojego życia. Twoje myśli mają moc sprawczą i stają się rzeczami. Ufaj życiu, da Ci wszystko czego potrzebujesz. https://emandar.pl/przemien-emocje-nasze-myslenie/

Akceptowanie powodzenia.

ptakiŻycie jest piękną przygodą i jest gotowe spełnić Twoje najskrytsze marzenia. Dać Ci wszelką obfitość. Problem stanowi to, że nie jesteś dość otwarty, aby to przyjąć. Jeśli czegoś pragniesz Wszechświat czeka tylko na to abyś się otworzył i to przyjął. Posiada wszystko i chce Ci to dać bez względu na wielkość, ilość itd… Tu nie istnieją żadne ograniczenia – jedynie Twój umysł. Pamiętaj że powodzenie to nie tylko pieniądze. Termin „powodzenie” może także oznaczać czas, miłość, sukces, komfort, piękno, wiedzę, udany związek, rodzinę, zdrowie itd…Postrzegaj wszystko jako łatwe i przyjemne a wówczas takim się stanie. Nie potrzebujesz większej inteligencji ani większej ilości książek. Potrzebujesz ukierunkowania. Kiedy w Twojej głowie pojawia się całkiem nowa myśl, coś nabiera życia. A kiedy myślisz o tej myśli będzie ona walczyć, walczyć, walczyć o znalezienie swojego miejsca w czasie i przestrzeni. Zrobi wszystko aby wyjść na światło dzienne i się zmaterializować. Myśl więc o swojej myśli bez ustanku, tak aby pomóc jej odnaleźć drogę do Twojego świata.

Praktyczna wiedza i ćwiczenia   

Jak żyć świadomie?

Link do ćwiczeń   

Nowa nauka – wciśnij guzik ☛☉

Zobacz też:

Wyobraźnia jest wszystkim.

Wyobraźnia jest wszystkim. Wyobraźnia jest wszystkim! Ustala plan tego, co może się wydarzyć w czasie i przestrzeni. Bez planu rzeczywistość nie ma ucieleśnienia, wzoru lub szablonu, do którego może się odnosić. Nie ważne o czym myślisz, myśli stają się rzeczami. Dla

Czytaj więcej »

Myślenie. Rzeczywistość którą jesteś.

Myślenie -rzeczywistości którą jesteś. Myślenie. Przyczyną nieszczęścia jest nie sama sytuacja, lecz myśl o niej.  Jak zaradzić temu stanowi rzeczy? Bądź świadom myśli, które myślisz, zobacz co powstaje w Twojej głowie i jakie znaczenie nadajesz myślą które sobie uświadamiasz. Oddzielaj

Czytaj więcej »

Szkoła życia.

Szkoła życia. Szkoła życia. Kiedy zapisujesz się do  „szkoły świata”, musisz odbyć wszystkie „lekcje życia”, to znaczy póki oddychasz, trwa nauka. Wydaje nam się, że kiedy przejdziemy przedszkole, szkołę podstawową, okres dojrzewania…. kiedy pójdziemy do pracy, to życie będzie łatwiejsze.

Czytaj więcej »