Słowo mówione kryje w sobie potęgę.

Słowo mówione kryje w sobie potęgę.

Słowo mówione kryje w sobie potęgę. Jeżeli więc zaczniemy kontrolować naszą mowę poprzez słuchanie tego co mówimy, będzie to początek kształtowania myśli. Rozpatrując słowa jako podstawę tego, co nieustannie tworzymy w naszym życiu, mamy szansę na zrozumienie tego procesu i wykorzystanie go dla naszego dobra. Słów używamy ciągle, rzadko jednak zastanawiamy się, co i w jaki sposób mówimy. Bardzo małą uwagę przywiązujemy do doboru słów w większości wypowiadając je w sposób negatywny. W szkole nie uczono mnie że dobór słów może mieć cokolwiek wspólnego z tym, czego doświadczam w życiu ( słowa wypowiadane do siebie). Potęga słów i co dalej.

Wewnętrzny dialog.

Nikt mi nie mówił że myśli są twórcze i mogę bezpośrednio kształtować moje życie, że to co wysyłam w postaci słów wraca do mnie potem w postaci doświadczenia. Nie uczono mnie że jestem wart miłości i dobro jest moim naturalnym stanem. Każdy z nas ma takie doświadczenia i to one wpływają na nas mocniej niż inne bo są bardziej utrwalone w naszej psychice. Te wczesne uwarunkowania kształtują to, co nazywamy –wewnętrznym dialogiem – czyli to jak sami ze sobą rozmawiamy. Jest on naprawdę ważny, ponieważ staje się podstawą słów, które wypowiadamy głośno. Właśnie w taki sposób stwarzamy atmosferę umysłową, w której działamy i która rzutuje na nasze doświadczanie życia.

Jesteśmy twórcami.

chłopiec z dłutemJesteśmy twórcami swojego sposobu postrzegania. Kiedy mówimy o tworzeniu własnego życia, ludzie odnoszą się do tego negatywnie. Nie podoba im się pomysł, że oni sami stworzyli swoje cierpienie. Niektórzy woleliby raczej umrzeć zniszczeni chorobą, niż przebaczyć komuś, kto jak są przekonani wyrządził im kiedyś krzywdę. Energia istniejąca w nas i w każdym kawałeczku otaczającego nas świata znajduje się w nieustannym ruchu. Możesz to sobie wyobrazić jako miliardy tańczących, kołyszących się strun energii.  Każda struna porusza się i wibruje w niepowtarzalny sposób i działa jak magnes, przyciągając struny o tej samej częstotliwości wibracji. Przyciąganie to rozciąga się po całej przestrzeni i czasie (ponieważ na poziomie kwantowym przestrzeń i czas nie istnieją). Kiedy te struny energii przyciągają się wzajemnie, tworzą kępki, a gdy zgromadzi się odpowiednia ilość energii, tworzy widzialną formę.

Nasza energia.

Nie możemy zobaczyć naszych aktualnych emocji, ale na pewno możemy zobaczyć ich manifestację w postaci uśmiechu albo zmarszczonych brwi, śmiechu czy łez. Wszystko to jest energią – twoją energią. Nasza energia nie jest też w nas uwięziona. Nieustannie wylatuje we wszechświat i w bardzo namacalny sposób ma wpływ na nasz świat i otaczających nas ludzi. Dzieje się to za sprawą mocy naszego wzajemnego połączenia. Czasem współtworzymy z innymi ludźmi i doświadczamy tego, co tworzą inni, w takim stopniu, w jakim ich rzeczywistość pokrywa się z naszą. Wszystko, czego doświadczamy, tworzymy świadomie lub nieświadomie, będąc tego przyczyną albo przyzwalając na zaistnienie. Ta sama energia łączy cię ze wszystkim i z każdym z twojego otoczenia.

Trudności.

chłopiecKażdy człowiek tęskni za spokojem i szuka swojej własnej drogi. Każdy chce nie tylko długo żyć, ale także zaznać szczęścia. Wszyscy pragniemy zatem długiego i szczęśliwego życia. Tym, co wciąż przeszkadza ludziom w kroczeniu ich życiową drogą, są problemy,  trudności zarówno te małe, jak i duże. A te pojawiają się bez przerwy.  Nierzadko ludzie sami je generują, nic o tym nie wiedząc. Silne osobowości mają duże problemy, podczas gdy słabe charaktery muszą mierzyć się z mniejszymi trudnościami. Niemniej jednak dla każdego jego własny problem jest największy ze wszystkich, z jakimi boryka się nasz świat.  Żyjemy we wszechświecie, który składa się z czystej energii. Energia ta otacza nas, jest cały czas dla nas dostępna. Bardzo istotną cechą tej otaczającej nas niewidzialnej energii jest to, że reaguje ona na nasze myśli i uczucia. Możemy porównać nasze życie do pływania w jeziorze z krystalicznie czystą wodą.  Niestety, często umieramy z pragnienia, przekonani, że woda nie nadaje się do picia.

 

Link do ćwiczeń        

Sklep

 

 

 

Zobacz też:

Medycyna. Gdy medycyna konwencjonalna zawodzi.

Medycyna. Medycyna czy zabawa? Nie ma miesiąca, w którym pośpiesznie nie wycofywano by z rynku jakiegoś leku z powodu kolejnego skandalu. Co chwilę dowiadujemy się o nowej aferze w służbie zdrowia. Kolejki w szpitalach wydłużają się, a lekarze przytłoczeni są

Czytaj więcej »
Aura, human energybody, chakra, energy

Sposób myślenia. Magiczna strona życia.

Sposób myślenia. Magiczna strona życia. Sposób myślenia. Twój umysł funkcjonuje niczym aparat fotograficzny: tworzy,  chwyta w locie i rejestruje rzeczywistość. Niezgłębione są jego możliwości, a energia-niewyczerpalna.  Rzadko jednak zdarza się, by ludzie żyli zachowując niewinność- czyli spontaniczną energię właściwą wczesnemu dzieciństwu. Dającą

Czytaj więcej »
landscape-emandar

Wierzysz w przeznaczenie?

Wierzysz w przeznaczenie?   ☛ Wierzysz w przeznaczenie? Dla większości ludzi sens tego pytania jest dość jasny. Czy wierzę, że pewne zdarzenia miały nastąpić lub że dwoje ludzi miało być razem. Czy jednak w samej idei przeznaczenia może być choćby ziarnko

Czytaj więcej »