Przemiana energii w materię.

Przemiana energii w materię. Umysł (podobnie jak metale i elementy) może zostać poddany transmutacji od jednego stanu do drugiego stanu. Od stopnia do stopnia; od uwarunkowania do uwarunkowania. Od bieguna do bieguna; od wibracji do wibracji. Hermetycy byli pierwszymi alchemikami, astrologami i psychologami, a Hermes był założycielem tych szkół myśli. Wszechświat jest ze swej natury mentalny, transmutacja mentalna jest sztuką zmiany warunków Wszechświata poprzez materię, siłę i umysł. Dlatego mentalną transmutację nazywamy-Mentalną Alchemią- lub Sztuką Mentalnej Chemii. Dla Hermetyków oznacza to, zmienić obraz niepożądany w pożądany.    https://emandar.pl/cwiczenia/

Prawa Wszechświata.

Pierwsze Święte Prawo to Mentalizm. Wszystko jest Umysłem, Wszechświat jest Mentalny. To prawo wyjaśnia, że cały Wszechświat (włącznie z Tobą i twoim życiem) stworzony jest z wszech otaczającego uniwersalnego umysłu, jego myśli i form  myśleniowych. Wszystko jest Umysłem, co oznacza nieskończoną i nieomylną inteligencję, mądrość i kreatywność. Ponieważ Wszystko jest wszędzie, także i Umysł jest wszędzie. Żyjesz wewnątrz wszechobecnego Umysłu Wszystkiego. Twój prawdziwy umysł (twoje wyższe ja) jest przedłużeniem i tworem Uniwersalnego Umysłu.

Drugie Święte Prawo to Zgodność. 

palecJak na górze, tak na dole; jak na dole, tak na górze. Hermetycy dzielą świat na trzy płaszczyzny: fizyczną, mentalną i duchową. Każda z tych płaszczyzn operuje wedle tych samych praw duchowych. Zatem jeśli pojmujesz prawa rządzące jedną płaszczyzną, zrozumiesz jak funkcjonują pozostałe. Wykorzystując to, możesz wznieść swą świadomość i swe życie na wyższy poziom istnienia.

   https://emandar.pl/blog/

Trzecie Święte Prawo to ,,Wibracja”. Nic nie spoczywa; wszystko wibruje.

We Wszechświecie wszystko się porusza, nawet tzw. obiekty nieożywione, które są wypełnione wibrującymi atomami i energią Wszystkiego. Różnica pomiędzy rozmaitymi płaszczyznami polega zaledwie na natężeniu wibracji. Hermetycy wprowadzają tę zasadę w życie, przyspieszając lub spowalniając wibrowania obiektów. Bez względu na to, co pragniesz przyciągnąć lub stworzyć, czego pragniesz pozbyć się ze swojego życia lub od czego uwolnić , możesz to uczynić niezwykle szybko. Przemiana energii jest możliwa. 

Gimnastyka umysłowa.

Zbyt wczesne próby przystosowania do życia w społeczeństwie prowadza do utraty kontaktu z " małym dzieckiem", jakie jest w każdym z nas. We wczesnym dzieciństwie człowiek śpi, gdy tylko jest śpiący, porusza się bez umiarkowania. Wyraża bez żadnych zahamowań to, co myśli i czuje, za pomocą dźwięków, gestów, mimiki. Instynkt podpowiada mu, jak przekracza kolejne etapy rozwoju. Bardzo szybko jednak wychowanie i wpływy społeczne narzucają ograniczenia. Zamykają go w pewnych stereotypach fizycznych, emocjonalnych i myślowych. Te zewnętrzne uwarunkowania nie zawsze uwzględniają naturalne potrzeby ludzkiego organizmu.  https://emandar.pl/sklep/

Spontaniczność.

chłopiecDziecko zatraca spontaniczność, jeśli chodzi o sen, poruszanie się, wyrażanie swoich myśli i uczuć. Jest zmuszone dostosować się do określonego rozkładu dnia. Przyzwyczaić się do spędzania coraz dłuższego czasu w stanie zbliżonym-zwłaszcza z jego punktu widzenia- do bezruchu, zacząć wyrażać się w społecznie akceptowalny sposób. A jeśli te nakazy są wprowadzane zbyt wcześnie lub są zbyt gwałtownie, pociągają za sobą zaburzenia otwierające drogę ku chorobom. Zachwianiu równowagi emocjonalnej lub umysłowej.Na szczęście jednak, gdy tylko uświadomimy sobie jego istnienie, możemy - niezależnie od tego, ile mamy lat - sprawić, by w nas rozkwitło. Aby tak się stało, musimy znaleźć czas na "chwile dzieciństwa". W warunkach zupełnej prywatności pozwólmy sobie na naturalną wolność noworodka, niemowlęcia, małego dziecka. Odnajdźmy sposób oddychania, dźwięki, zachowania, mimikę, technikę zasypiania i budzenia się właściwą temu okresowi naszego życia. Doświadczmy tego swobodnie w pełnej intymności (niewiele bowiem osób jest w stanie znieść widok dorosłego zachowującego się jak dziecko....).

Na szczęście.

Ćwiczenia uwolnią Cię od napięć, jakie nagromadziły się w Twoim ciele: pozwolą Ci wyzwolić z ograniczeń, dadzą Ci przyjemność poruszania się i wyrażania emocji bez zależności od kogokolwiek. Będzie to niezbędny etap wstępny do pracy nad uzyskaniem dobrej formy fizycznej, uczuciowej i umysłowej. Jedyną przeszkodą, jaką ewentualnie musisz pokonać, jest " bariera śmieszności". jeśli się na to odważysz, wejdziesz do krainy tolerancji i silnego, mobilnego i elastycznego ciała i umysłu.

Wizualizuj.

Poprzez wizualizację myślową i ćwiczenia wyobraźni i odczuwania możesz wykorzystać niewiarygodne wprost zasoby swego mózgu, by przygotować ciało do ćwiczeń i rozwinąć jego piękno, siłę, mobilność i elastyczność. Przemiana energii w materię. Wystarczy wyobrazić sobie - zobaczyć w umyśle - co za chwilę ma zrobić nasze ciało. Natychmiast mózg przekazuje mięśniom precyzyjne wskazówki umożliwiające wykonanie danych ruchów i zapewnienie ich właściwej koordynacji. Zmiany pozycji, najpierw wyobrażone, a potem odczute, pociągają za sobą wymierne skutki fizjologiczne. Dają one Twojemu ciału znaczną część korzyści wynikających z ćwiczeń, które wizualizujesz.

Kilka minut.

Czy wiesz, że kilka minut codziennie powtarzanej wizualizacji umożliwia unieruchomionym z konieczności ludziom utrzymanie sił żywotnych organizmu? Cierpiący na reumatyzm i ofiary wypadków mogą przywrócić sobie ruchomość stawów wizualizując w sposób systematyczny swobodnie funkcjonujące stawy. Tego typu trening " w myślach" daje również zaskakująco dobre rezultaty w sporcie wyczynowym. Przemiana energii w materię. Fakt, że wyobrażasz sobie siebie jako osobę mającą piękne, silne, mobilne i elastyczne ciało, rozwija w Tobie te zalety tworząc "schematy myślowe" niezbędne do ich wykreowania. Wielka moc wyobraźni przygotowuje teren i gdy wizualizujesz siebie jako osobę obdarzoną wszystkimi tymi przymiotami, zaczynasz poprzez myśli tworzyć to, kim chcesz się stać.

W tym celu musisz:

Chakra Meditation emandarZamknąć oczy, głęboko oddychać, maksymalnie się zrelaksować, wyobrazić sobie lub dokonać wizualizacji siebie w wybranej wcześniej sytuacji.pamiętając o jak największej liczbie szczegółów (otoczenie, w którym się znajdujesz, panująca pogoda, padające światło, dochodzące dźwięki, wykonywane ruchy i gesty itp...). Przemiana energii w materię.
Postaraj się zrobić to bez wysiłku, w maksymalnym rozluźnieniu, tak by obrazy pojawiające się przed Twoimi zamkniętymi oczyma były jak najbardziej spontaniczne. Wiedz, ze im częściej będziesz powtarzać to ćwiczenie, tym stanie się ono łatwiejsze. Poprzez jego powtarzanie będziesz coraz głębiej " wchodzić " w obraz i coraz silniej odczuwać reakcje swojego ciała w wyobrażonej przez siebie sytuacji.

UWAGA: W trakcie wizualizacji oddychaj swobodnie, nie staraj się panować nad chęcią ziewnięcia czy przeciągnięcia się, nie ograniczaj tez innych naturalnych odruchów ciała.

Spróbuj uprawiać te gimnastykę umysłową jak najczęściej, a mogę Cię zapewnić, że będziesz czerpać z niej nadzwyczajne korzyści.

Link do ćwiczeń   

“Nowa nauka – wciśnij guzik”

Zobacz też:

Nie zakładaj niczego z góry.

Strach. Większość ludzi jest bardziej przerażona niż TY. Strach. Czy kiedykolwiek się kogoś bałeś? Jeśli cię to pocieszy, to wielu ludzi, którzy wyglądają na naprawdę spokojny, opanowanych, twardych i zdają się promieniować pewnością siebie, jest przerażonych na “śmierć”. Patrzymy na potentata

Czytaj więcej »
emandar

Wewnętrzna moc. Nowa świadomość.

Wewnętrzna moc. Zdobywanie nowej świadomości. ➡ Wewnętrzna moc. Kim jesteś? Po co się tutaj znajdujesz? Od tysięcy lat poszukiwanie odpowiedzi na te pytania oznaczało wejrzenie w głąb siebie. Wierzę, że w każdym z nas istnieje taka Moc, która może pokierować nas ku

Czytaj więcej »
emandar

Termostat szczęścia. Szczęśliwe życie.

Termostat szczęścia. Termostat szczęścia. Wydaje się, ze każdy z nas ma wbudowany termostat szczęścia, działający podobnie jak w systemie centralnego ogrzewania. Po części jest on dziedziczny, jednak zależy także od doświadczeń z mniej więcej pierwszych pięciu lat życia. Na przykład

Czytaj więcej »