Odnaleźć drogę. Jak odnaleźć drogę?

Odnaleźć drogę. Jak odnaleźć własną drogę?

bridge-emandarOdnaleźć drogę. Żyjemy we wszechświecie, który składa się z czystej energii. Energia ta otacza nas, jest cały czas dla nas dostępna. Bardzo istotną cechą tej otaczającej nas niewidzialnej energii jest to, że reaguje ona na nasze myśli i uczucia. Możemy porównać nasze życie do pływania w jeziorze z krystalicznie czystą wodą.  Niestety, często umieramy z pragnienia, przekonani, że woda nie nadaje się do picia.

Potencjał.

book-emandarMasz potencjał dokonania wszystkiego. Jest to potężna, zmieniająca życie prawda, którą należy zaakceptować i w którą należy wierzyć. Ale jest coś więcej ☛ na głębszym poziomie jesteś czystą energią, która nie może umrzeć, doznać uszczerbku ani zostać zniszczona. Fakt, że tworzymy swoją rzeczywistość, jest powszechnym prawem i nie ma tu żadnych wyjątków, zastrzeżeń czy wątpliwości. Problem dotyczący nas wszystkich polega na tym, że nasze przekonania pochodzą z nieświadomości. Jak odnaleźć drogę nie wiedząc gdzie szukać.

Twórcy życia.

couple-emandarJesteśmy twórcami swojego sposobu postrzegania. Kiedy mówimy o tworzeniu własnego życia, ludzie odnoszą się do tego negatywnie. Nie podoba im się pomysł, że oni sami stworzyli swoje cierpienie. Niektórzy woleliby raczej umrzeć zniszczeni chorobą, niż przebaczyć komuś, kto jak są przekonani wyrządził im kiedyś krzywdę. Energia istniejąca w nas i w każdym kawałeczku otaczającego nas świata znajduje się w nieustannym ruchu. Możesz to sobie wyobrazić jako miliardy tańczących, kołyszących się strun energii.  Każda struna porusza się i wibruje w niepowtarzalny sposób i działa jak magnes, przyciągając struny o tej samej częstotliwości wibracji. Przyciąganie to rozciąga się po całej przestrzeni i czasie (ponieważ na poziomie kwantowym przestrzeń i czas nie istnieją). Kiedy te struny energii przyciągają się wzajemnie, tworzą kępki, a gdy zgromadzi się odpowiednia ilość energii, tworzy widzialną formę.

Trochę fizyki.

odnaleźć drogę

✍  To tak zwana masa. Jeżeli termin masa wywołuje w tobie nieprzyjemne wspomnienia z sali do fizyki w szkole średniej, nie przejmuj się. Masę łatwo zdefiniować. Masa to energia (i na odwrót ☛ energia to masa). Są tym samym, tyle że w innej formie. Masa to energia posiadająca formę, którą możemy dotknąć i zobaczyć, natomiast energia potencjalna to masa oczekująca na uformowanie. Pomyśl, co to oznacza dla ciebie, twojego ciała i umysłu. Twoje ciało i każdy tworzący go fragment jest masą. ☛ Jest to twoja energia w formie fizycznej. Ta wiedza pozwala odnaleźć drogę w gąszczu informacji.

✍  Twoje myśli również są energią, lecz nie mają formy.  Nie posiadają masy – istnieją w postaci energii.

✍  Twoje uczucia mogą być jednym i drugim.

Gdzie są emocje?

ślimakNie możemy zobaczyć naszych aktualnych emocji, ale na pewno możemy zobaczyć ich manifestację w postaci uśmiechu albo zmarszczonych brwi, śmiechu czy łez. Wszystko to jest energią – twoją energią. Nasza energia nie jest też w nas uwięziona. Nieustannie wylatuje we wszechświat i w bardzo namacalny sposób ma wpływ na nasz świat i otaczających nas ludzi. Dzieje się to za sprawą mocy naszego wzajemnego połączenia. Czasem współtworzymy z innymi ludźmi i doświadczamy tego, co tworzą inni, w takim stopniu, w jakim ich rzeczywistość pokrywa się z naszą. Wszystko, czego doświadczamy, tworzymy świadomie lub nieświadomie, będąc tego przyczyną albo przyzwalając na zaistnienie. Ta sama energia łączy cię ze wszystkim i z każdym z twojego otoczenia.

Jak zrozumieć?

✍  Odnaleźć drogę to zrozumieć że składasz się z tej samej energii co twój partner, sąsiad, kobieta, wiatr itd… Granice, które postrzegasz między sobą a otaczającym cię światem, na poziomie kwantowym nie istnieją. Nie jesteś samotną wyspą.  👨‍👩‍👧‍👧 Jesteś falą na przepastnym oceanie inteligencji, mocy i mądrości. Być może myślisz: „Wspaniale, że wszyscy jesteśmy istotami wypełnionymi energią potencjalną, ale co to tak naprawdę oznacza? I skoro mam w sobie tak wiele energii, dlaczego na koniec dnia jestem tak śmiertelnie zmęczony?”.

Co z tą energią?

rękaGdy używasz słowa energia (i gdy używają go fizycy kwantowi), nie powinieneś go rozumieć w sposób, do jakiego przywykłeś, na przykład w wyrażeniu „Dzieci mają niespożytą energię”. ➹➼ Zamiast tego miej na myśli samo źródło życia, ocean czystej egzystencji, zawsze istniejący w nas i dookoła nas.  Wielu z nas w dzieciństwie przeżyło sytuacje, w których nie pozwalano nam w danej sytuacji reagować tak, jak w danym momencie potrzebowaliśmy.                    ➼  Zabraniano nam krzyczeć lub płakać w miejscach publicznych, aby nie przynosić tak zwanego wstydu rodzicom czy dziadkom. Czasem nie pozwalano nam nawet przeżywać ekscytacji, którą uznawano za nadmierną, zbyt głośną czy nieprzyzwoitą. Kiedy jako dzieci postanawialiśmy jednak postąpić zgodnie z naszym odczuciem, byliśmy karceni i ogarniało nas poczucie winy. Jeżeli nawet w tym momencie nie przypominasz sobie takiej sytuacji, ona na pewno miała miejsce.

✍ Każdy człowiek tęskni za spokojem i szuka swojej własnej drogi. Każdy chce nie tylko długo żyć, ale także zaznać szczęścia. Wszyscy pragniemy zatem długiego i szczęśliwego życia. Tym, co wciąż przeszkadza ludziom w kroczeniu ich życiową drogą, są problemy,  trudności zarówno te małe, jak i duże. A te pojawiają się bez przerwy.  Nierzadko ludzie sami je generują, nic o tym nie wiedząc. Silne osobowości mają duże problemy, podczas gdy słabe charaktery muszą mierzyć się z mniejszymi trudnościami. Niemniej jednak dla każdego jego własny problem jest największy ze wszystkich, z jakimi boryka się nasz świat.

✍  Przeszkody tworzone są przez myśli i słowa, i dokładnie w ten sam sposób mogą zostać pokonane

Sklep

Poszukiwanie przewodnictwa wyższej jaźni.

         

Zobacz też:

stopa

Wolna wola to nie żarty.

Wolna wola. Wolna wola. Człowieka zawsze będzie nurtowało pytanie: Jaki jest cel mojego istnienia? Religie na tak postawione pytanie nie odpowiadają jasno i wyczerpująco. Odwołują się jedynie do Boga, który ”wie co robi”. Jednocześnie deprecjonują człowieka jako istotę mało znaczącą,

Czytaj więcej »
Aura, human energybody, chakra, energy

Sposób myślenia. Magiczna strona życia.

Sposób myślenia. Magiczna strona życia. Sposób myślenia. Twój umysł funkcjonuje niczym aparat fotograficzny: tworzy,  chwyta w locie i rejestruje rzeczywistość. Niezgłębione są jego możliwości, a energia-niewyczerpalna.  Rzadko jednak zdarza się, by ludzie żyli zachowując niewinność- czyli spontaniczną energię właściwą wczesnemu dzieciństwu. Dającą

Czytaj więcej »

Duchowość życia.

Duchowość jak ją zrozumieć? Duchowość. Ludzkie życie jest duchowe. Materialne obowiązki są jedynie częścią życia duchowego. Ludzie jednak uważają, że to życie duchowe jest częścią życia materialnego. Chcą być duchowi tylko przez chwilę, przez jakiś określony czas. Sądzą, że praktyka

Czytaj więcej »