Jak odnaleźć własną drogę?

✍ Odnaleźć drogę. Żyjemy we wszechświecie, który składa się z czystej energii. Energia ta otacza nas, jest cały czas dla nas dostępna. Bardzo istotną cechą tej otaczającej nas niewidzialnej energii jest to, że reaguje ona na nasze myśli i uczucia. Możemy porównać nasze życie do pływania w jeziorze z krystalicznie czystą wodą.  Niestety, często umieramy z pragnienia, przekonani, że woda nie nadaje się do picia.

Potencjał.

✍  Masz potencjał dokonania wszystkiego. Jest to potężna, zmieniająca życie prawda, którą należy zaakceptować i w którą należy wierzyć. Ale jest coś więcej ☛na głębszym poziomie jesteś czystą energią, która nie może umrzeć, doznać uszczerbku ani zostać zniszczona. Fakt, że tworzymy swoją rzeczywistość, jest powszechnym prawem i nie ma tu żadnych wyjątków, zastrzeżeń czy wątpliwości. Problem dotyczący nas wszystkich polega na tym, że nasze przekonania pochodzą z nieświadomości. Jak odnaleźć drogę nie wiedząc gdzie szukać.

Twórcy życia.

✍  Jesteśmy twórcami swojego sposobu postrzegania. Kiedy mówimy o tworzeniu własnego życia, ludzie odnoszą się do tego negatywnie. Nie podoba im się pomysł, że oni sami stworzyli swoje cierpienie. Niektórzy woleliby raczej umrzeć zniszczeni chorobą, niż przebaczyć komuś, kto jak są przekonani wyrządził im kiedyś krzywdę. Energia istniejąca w nas i w każdym kawałeczku otaczającego nas świata znajduje się w nieustannym ruchu. Możesz to sobie wyobrazić jako miliardy tańczących, kołyszących się strun energii.  Każda struna porusza się i wibruje w niepowtarzalny sposób i działa jak magnes, przyciągając struny o tej samej częstotliwości wibracji. Przyciąganie to rozciąga się po całej przestrzeni i czasie (ponieważ na poziomie kwantowym przestrzeń i czas nie istnieją). Kiedy te struny energii przyciągają się wzajemnie, tworzą kępki, a gdy zgromadzi się odpowiednia ilość energii, tworzy widzialną formę.

Trochę fizyki.

odnaleźć drogę

✍  To tak zwana masa. Jeżeli termin masa wywołuje w tobie nieprzyjemne wspomnienia z sali do fizyki w szkole średniej, nie przejmuj się. Masę łatwo zdefiniować. Masa to energia (i na odwrót ☛ energia to masa). Są tym samym, tyle że w innej formie. Masa to energia posiadająca formę, którą możemy dotknąć i zobaczyć, natomiast energia potencjalna to masa oczekująca na uformowanie. Pomyśl, co to oznacza dla ciebie, twojego ciała i umysłu. Twoje ciało i każdy tworzący go fragment jest masą. ☛ Jest to twoja energia w formie fizycznej. Ta wiedza pozwala odnaleźć drogę w gąszczu informacji.

✍  Twoje myśli również są energią, lecz nie mają formy.  Nie posiadają masy – istnieją w postaci energii.

✍  Twoje uczucia mogą być jednym i drugim.

Gdzie są emocje?

✍  Nie możemy zobaczyć naszych aktualnych emocji, ale na pewno możemy zobaczyć ich manifestację w postaci uśmiechu albo zmarszczonych brwi, śmiechu czy łez. Wszystko to jest energią – twoją energią. Nasza energia nie jest też w nas uwięziona. Nieustannie wylatuje we wszechświat i w bardzo namacalny sposób ma wpływ na nasz świat i otaczających nas ludzi. Dzieje się to za sprawą mocy naszego wzajemnego połączenia. Czasem współtworzymy z innymi ludźmi i doświadczamy tego, co tworzą inni, w takim stopniu, w jakim ich rzeczywistość pokrywa się z naszą. Wszystko, czego doświadczamy, tworzymy świadomie lub nieświadomie, będąc tego przyczyną albo przyzwalając na zaistnienie. Ta sama energia łączy cię ze wszystkim i z każdym z twojego otoczenia.

Jak zrozumieć?

✍  Odnaleźć drogę to zrozumieć że składasz się z tej samej energii co twój partner, sąsiad, kobieta, wiatr itd... Granice, które postrzegasz między sobą a otaczającym cię światem, na poziomie kwantowym nie istnieją. Nie jesteś samotną wyspą.  👨‍👩‍👧‍👧 Jesteś falą na przepastnym oceanie inteligencji, mocy i mądrości. Być może myślisz: „Wspaniale, że wszyscy jesteśmy istotami wypełnionymi energią potencjalną, ale co to tak naprawdę oznacza? I skoro mam w sobie tak wiele energii, dlaczego na koniec dnia jestem tak śmiertelnie zmęczony?”.

Co z tą energią?

✍  Gdy używasz słowa energia (i gdy używają go fizycy kwantowi), nie powinieneś go rozumieć w sposób, do jakiego przywykłeś, na przykład w wyrażeniu „Dzieci mają niespożytą energię”. ➹➼ Zamiast tego miej na myśli samo źródło życia, ocean czystej egzystencji, zawsze istniejący w nas i dookoła nas.  Wielu z nas w dzieciństwie przeżyło sytuacje, w których nie pozwalano nam w danej sytuacji reagować tak, jak w danym momencie potrzebowaliśmy.                    ➼  Zabraniano nam krzyczeć lub płakać w miejscach publicznych, aby nie przynosić tak zwanego wstydu rodzicom czy dziadkom. Czasem nie pozwalano nam nawet przeżywać ekscytacji, którą uznawano za nadmierną, zbyt głośną czy nieprzyzwoitą. Kiedy jako dzieci postanawialiśmy jednak postąpić zgodnie z naszym odczuciem, byliśmy karceni i ogarniało nas poczucie winy. Jeżeli nawet w tym momencie nie przypominasz sobie takiej sytuacji, ona na pewno miała miejsce.

✍ Każdy człowiek tęskni za spokojem i szuka swojej własnej drogi. Każdy chce nie tylko długo żyć, ale także zaznać szczęścia. Wszyscy pragniemy zatem długiego i szczęśliwego życia. Tym, co wciąż przeszkadza ludziom w kroczeniu ich życiową drogą, są problemy,  trudności zarówno te małe, jak i duże. A te pojawiają się bez przerwy.  Nierzadko ludzie sami je generują, nic o tym nie wiedząc. Silne osobowości mają duże problemy, podczas gdy słabe charaktery muszą mierzyć się z mniejszymi trudnościami. Niemniej jednak dla każdego jego własny problem jest największy ze wszystkich, z jakimi boryka się nasz świat.

✍  Przeszkody tworzone są przez myśli i słowa, i dokładnie w ten sam sposób mogą zostać pokonane

Sklep

         

Zobacz też:

Odwaga. Czy Życie ma sens?

Odwaga. Czy Życie ma sens? Odwaga. Czy Życie ma sens? Jaki? Jak ten sens odnaleźć? Kim Ja Jestem? Czy istnieje w ogóle dopowiedź na to pytanie? Czy jest jakaś logika w rozważaniu tych kwestii?  Popatrzcie, jedno pytanie zrodziło następne, a za

Czytaj więcej »

Śmierć idealna.

Śmierć idealna. Śmierć. Byłaby wtedy, gdyby była szybka, bezbolesna, a nawet gdyby wcześniej wcale się nie zorientować, że nadchodzi. W ten sposób można by uniknąć zbędnych cierpień przed śmiercią. Łagodna i spokojna śmierć – takie podejście, dla nas ewidentne, wcale

Czytaj więcej »

Co robić, żeby nie zwariować?

CO ROBIĆ? Kiedy zapisujesz się do  “szkoły świata”, musisz odbyć wszystkie “lekcje życia”, to znaczy póki oddychasz, trwa nauka. Wydaje nam się,że kiedy przejdziemy przedszkole, szkołę podstawową, okres dojrzewania…. kiedy pójdziemy do pracy, to życie będzie łatwiejsze. Nie będzie! I

Czytaj więcej »