Świat potrafi. Praca czym jest?
Świat potrafi. Świat nie jest Ci nic winien. On był tu pierwszy. Powtarzanie że jest inaczej nic nie daje. To my wybieramy nasze nastawienie. Jeśli chcemy, możemy cieszyć się z każdej pracy, z każdej wykonywanej czynności możemy czegoś się nauczyć. Jeśli pracujemy nad czymś, co lubimy, jesteśmy szczęśliwsi, mamy szanse osiągnąć sukces i na pewno zarobimy więcej. Trzeba nauczyć się korzystać jak najwięcej z danej sytuacji. Jeśli potrzebujesz gotówki, może lepiej zostać w obecnej pracy, ale możesz planować przyszłość. Idealnej pracy nie ma. Dlaczego? Zazwyczaj wydaje się nam, że praca innych jest łatwiejsza i przyjemniejsza, że więcej im płacą.
Gdyby.
Gdyby w naszej pracy nie było zadań do rozwiązania, ta praca by nie istniała. Ludzie płacą nam za zrobienie rzeczy, których oni sami nie potrafią lub nie chcą zrobić. Zmień nastawienie a wszystko się zmieni. Lubimy wyzwania, dlatego łatwa praca często nas nudzi, wyzwań szukamy nawet w czasie wolnym. Rutyna w pracy jest wszędzie. Po pewnym czasie wszyscy jej doświadczają. Jeśli szufladkujemy część naszego życia jako” praca” lub “zabawa”, ograniczamy się. ” W pracy można odnaleźć godność tylko wtedy, kiedy nie ma w niej przymusu”. Albert Camus. Z lubieniem pracy jest podobnie jak z lubieniem osoby nam bliskiej – na początku znajomości można się kimś zauroczyć, ale długoterminowe lubienie to jest już nasza świadoma decyzja. Kiedy w pracy dajemy z siebie sto procent, jesteśmy szczęśliwi. Są też inne powody aby dać z siebie tyle ile potrafimy.
Świat potrafi.
Świat potrafi weryfikować lenistwo i arogancję. Sporo rzeczy nie powiedzie się w życiu i w pracy jeśli nie będziemy dawać z siebie wszystkiego. Ludzie, którzy lubią swoją pracę, budzą się, mówiąc: ,,Dzisiaj będę pracować jeszcze efektywniej i uważniej niż wczoraj”. Nie zawsze im się udaje, ale taki mają cel. Zasada jest prosta. Nie pracujesz dla swojego szefa. Pracujesz dla siebie. Twoi pracodawcy nigdy nie będą idealni, a Twoi koledzy mogą być leniwi. Ale kiedy jesteś pracownikiem, masz dawać z siebie wszystko, a nie szukać słabych punktów osoby, która Ci płaci. Jeśli dajesz z siebie tylko pięćdziesiąt procent, cierpisz o wiele bardziej niż Twój szef. On traci tylko parę złotych. Ty tracisz swój entuzjazm, poczucie własnej wartości i kawał swojego życia.