Głowa. Umysłem jestem czy nie? 

Głowa. Umysłem nazywamy wszystko to, co ma związek z naszymi zdolnościami intelektualnymi i funkcjonowaniem naszej psychiki. Naszym następnym krokiem będzie oczyszczenie umysłu, by zaznać mocy poznania. Zapytasz być może: Poznania czego?  Odpowiem na to: Poznania siebie, swej prawdziwej osobowości ( swego prawdziwego  "ja"), ukrytego za wszystkimi uwarunkowaniami społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi. Mogę Cię zapewnić, że ta " autentyczna osobowość" jest czymś, co warto poznać. Sokrates, ujął to tak.

POZNAJ SAMEGO SIEBIE!!!

Oczyszczanie umysłu oznacza pozbycie się z głowy wszelkiej "myślowej paplaniny", "wewnętrznego dialogu" ( będącego wynikiem procesu kształcenia), by zobaczyć, co się w  niej znajduje. Można to zrozumieć następująco: prawdziwe  "ja" jest tą częścią każdego z nas, która ma związek z instynktem. Część ta chce pozostać w cieniu i nie ujawnia się nigdy lub też niezwykle rzadko. Jest ona przypisana historii życia danej osoby jej unikalnemu i jednostkowemu losowi, na który składa się cały cykl istnienia: narodziny, dzieciństwo, dojrzewanie, dojrzałość, starość i śmierć. Główne umiejętności człowieka powstają dzięki informacjom zbieranym w trakcie przechodzenia przez kolejne cykle życia. Dla kogoś, kto chce poznać siebie , konieczne jest dotarcie do korzeni jego wspomnień, by zrozumieć, jak rodziły się te umiejętności. Głowa.

Trochę wiedzy.

Człowiek może funkcjonować za pośrednictwem trzech ośrodków:( patrząc od góry). -pierwszym jest głowa- jeśli funkcjonujesz z pozycji głowy, wytwarzasz coraz więcej myśli. Są one jednak nieskonkretyzowane, to zwyczajne bajanie; obiecują wiele, lecz nic nie dają. Umysł jest wielkim "oszustem" i dysponuje wielkimi możliwościami wodzenia nas na manowce- potrafi  "przewidywać". Może stworzyć Ci złudę jakiejś utopi czy pragnień, i powtarzać nieustannie ''To zdarzy się jutro"- choć nie zdarzy się nigdy! Głowa nie jest tym miejscem gdzie cokolwiek może się wydarzyć. Drugim jest serce- jest ono centrum uczuć- dzięki niemu czujesz.  Trzecim jest -  pępek tzw. ośrodek bycia. Myślenie, odczuwanie i bycie - to trzy ośrodki. Czuj więcej, wtedy zaczniesz mniej myśleć, nie walcz z myśleniem, ponieważ walka taka też będzie tworzeniem nowych myśli, myśli o walce. Twój umysł jest w tym nie pokonany. Gdy wydaje ci się że wygrałeś, będzie to tak naprawdę zwycięstwo twojego umysłu; jeśli przegrasz , to ty zostaniesz pokonany.

Nie walcz z myślami, jest to daremne.

Zamiast walczyć z myślami, skieruj swoją uwagę i energię na odczuwanie: raczej śpiewaj niż myśl, raczej kochaj niż filozofuj, tańcz, obserwuj naturę i cokolwiek robisz, rób to z sercem. Serce jest bardzo zaniedbanym ośrodkiem. Gdy tylko zwrócisz na niego uwagę zacznie funkcjonować. Gdy zacznie funkcjonować, energia,  która do tej pory płynęła umysłem, popłynie przez serce, a serce znajduje się najbliżej pępka. Zacznij coraz więcej odczuwać, jest to pierwszy krok i kiedy go postawisz, następny będzie bardzo prosty. Pierwsza jest miłość, kiedy to zrozumiesz połowę drogi masz za sobą. Następnym krokiem jest nauczenie się kierowania energii myśli tam gdzie chcemy.

WYOBRAŹNIA TORUJE ŚCIEŻKĘ, KTÓRĄ PODĄŻA ENERGIA.

Link do ćwiczeń.

https://emandar.pl/sklep/umysl-sie-liczy/

Zobacz też:

emandar

Termostat szczęścia. Szczęśliwe życie.

Termostat szczęścia. Termostat szczęścia. Wydaje się, ze każdy z nas ma wbudowany termostat szczęścia, działający podobnie jak w systemie centralnego ogrzewania. Po części jest on dziedziczny, jednak zależy także od doświadczeń z mniej więcej pierwszych pięciu lat życia. Na przykład

Czytaj więcej »
chłopiec

Uśmiech nic nie kosztuje.

Uśmiech nic nie kosztuje. Uśmiech.Niektórzy ludzie są zbyt zmęczeni, żeby podarować Ci uśmiech, więc ty ofiaruj im swój. Nikt bardziej nie potrzebuje uśmiechu niż osoba, która sama nie potrafi go ofiarować. Szczęście wyrażane uśmiechem jest prawdopodobnie pierwszą emocją, jaką rozpoznają

Czytaj więcej »
chłopiec z dłutem

Kiedy zmienia się umysł, zmienia się też mózg.

Kiedy zmienia się umysł, zmienia się też mózg. Kiedy zmienia się umysł? Gdy stajesz się szczęśliwą osobą, lewy przedni obszar mózgu zwiększa swoją aktywność. To, co przepływa przez umysł, kształtuje mózg. Tak więc możesz wykorzystać umysł, żeby ulepszyć swój mózg.

Czytaj więcej »