Krótko o wodzie.

Odpowiednia woda pitna = zdrowie.

Woda jest na tyle zwykłą substancją w naszym życiu, że używając jej nawet się nie domyślamy na ile jest ważna i jak wiele funkcji pełni, także i w naszym organizmie. Niejakościowa, zanieczyszczona woda jest główną przyczyną chorób na świecie, albo uczestniczy w ich rozprzestrzenieniu. Picie brudnej wody może powodować wiele schorzeń; w wodzie mogą żyć najprzeróżniejsze mikroorganizmy powodujące ciężkie, czasem śmiertelne schorzenia; rozpuszczone w wodzie szkodliwe substancje popadając do organizmu mogą mocno zakłócać jego działanie; nie mówiąc o tym, że spora ilość pasożytów rozwija się właśnie w wodzie; komary przenoszące malarię i inne choroby rozwijają się w wodzie itd. Zwykła nawet ta najczystsza woda jest utleniaczem, więc powoduje w organizmie to samo co i wolne rodniki.

Nie mało ważną rzeczą jest spożycie odpowiedniej ilości wody, na co dzień. Woda w naszym organizmie, w mniejszym lub większym stopniu, uczestniczy we wszystkich procesach. Dziwnie by było gdyby było inaczej. Ciało ludzkie to przecież w ponad 2/3 woda.

  • Bez wody organizm nie potrafi przyswajać pokarmu
  • Woda sama w sobie jest źródłem energii dla organizmu.
  • Woda jest główną substancją komórek, a także i płynu międzykomórkowego (nawet „suche” koście to w ponad 20% woda).
  • Woda przenosi nie tylko substancje odżywcze dla komórek, ale także i zabiera odpady ich działalności. Jako, że krew to w ponad 90 proc. woda, więc i tlen w organizmie roznosi woda.
  • Woda wydala z organizmu substancje szkodliwe.
  • Woda to ponad 75 proc. naszego mózgu, niedostateczna ilość wody wpływa na możliwość koncentracji się i wypełnianiu dowolnej  pracy, jak fizycznej tak i związanej z myśleniem.

Jeżeli ilość wody w organizmie zmniejsza się zaledwie o 5 proc. uniknąć chorób staje się o wiele trudniej. Niedostatek wody w organizmie może przejawiać się przez zmęczenie, bez przyczyny na to, trudności w skupieniu się, nieuwagę, niecierpliwość, depresję. Zwiększająca się dehydratacja pogłębia depresję, pojawiają się bóle w miejscach, gdzie najbardziej brakuje wody i skupiają się substancje szkodliwe, najczęściej kwasowe. Sygnałami pokazującymi, że brakuje wody są także zgaga, problemy z trawieniem, bóle głowy, artretyzm, dna moczanowa, reumatyzm i inne schorzenia zazwyczaj występujące u osób starszych.

Woda jest bogactwem naturalnym, bez którego po prostu byśmy nie egzystowali. Nie tylko zwalcza pragnienie, ale i pomaga w utrzymaniu zdrowia i piękna ciała.

Woda – to energia dla naszego ciała. Zmniejsza zmęczenie, stres, niepokój, wpływa pozytywnie na myślenie, zwalnia proces starzenia się.

Woda – podstawa zdrowia. Pomaga w walce z infekcjami, oczyszcza organizm od toksyn i innych substancji szkodliwych, utrzymuje balans hormonalny, pomaga w walce z nadwagą. To właśnie woda najbardziej wpływa na to, że skóra utrzymuje elastyczność, włosy połysk, paznokcie stają się mocne i lśniące.

Woda to najlepszy i najbardziej naturalny sposób ochrony przed chorobami, walki z nadwagą i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Zobacz też:

SAMI DECYDUJEMY.

Napotykamy w życiu określone warunki, lecz wyłącznie sami decydujemy o tym, jak mamy na nie zareagować. To my sami będziemy żyć w obliczu efektów będących wynikiem podjętej takiej, a n ie innej decyzji.Uświadomienie sobie tego stanu rzeczy, jest dla wielu

Czytaj więcej »

WODA.

Krótko o wodzie. Odpowiednia woda pitna = zdrowie. Woda jest na tyle zwykłą substancją w naszym życiu, że używając jej nawet się nie domyślamy na ile jest ważna i jak wiele funkcji pełni, także i w naszym organizmie. Niejakościowa, zanieczyszczona

Czytaj więcej »

Każda droga życia jest inna.

Istnieją niezliczone drogi przez życie. Ponieważ obierasz swoją własną ścieżkę decyzji, które podejmujesz i przyjmujesz ich konsekwencje, jesteś odpowiedzialny za kierunek w którym podążasz. Szczęście i wzrost duchowy osiągniesz, gdy będziesz kroczył wybraną przez siebie ścieżką, zaś nieszczęście i stagnację

Czytaj więcej »