Krótko o wodzie.

Odpowiednia woda pitna = zdrowie.

Woda jest na tyle zwykłą substancją w naszym życiu, że używając jej nawet się nie domyślamy na ile jest ważna i jak wiele funkcji pełni, także i w naszym organizmie. Niejakościowa, zanieczyszczona woda jest główną przyczyną chorób na świecie, albo uczestniczy w ich rozprzestrzenieniu. Picie brudnej wody może powodować wiele schorzeń; w wodzie mogą żyć najprzeróżniejsze mikroorganizmy powodujące ciężkie, czasem śmiertelne schorzenia; rozpuszczone w wodzie szkodliwe substancje popadając do organizmu mogą mocno zakłócać jego działanie; nie mówiąc o tym, że spora ilość pasożytów rozwija się właśnie w wodzie; komary przenoszące malarię i inne choroby rozwijają się w wodzie itd. Zwykła nawet ta najczystsza woda jest utleniaczem, więc powoduje w organizmie to samo co i wolne rodniki.

Nie mało ważną rzeczą jest spożycie odpowiedniej ilości wody, na co dzień. Woda w naszym organizmie, w mniejszym lub większym stopniu, uczestniczy we wszystkich procesach. Dziwnie by było gdyby było inaczej. Ciało ludzkie to przecież w ponad 2/3 woda.

  • Bez wody organizm nie potrafi przyswajać pokarmu
  • Woda sama w sobie jest źródłem energii dla organizmu.
  • Woda jest główną substancją komórek, a także i płynu międzykomórkowego (nawet „suche” koście to w ponad 20% woda).
  • Woda przenosi nie tylko substancje odżywcze dla komórek, ale także i zabiera odpady ich działalności. Jako, że krew to w ponad 90 proc. woda, więc i tlen w organizmie roznosi woda.
  • Woda wydala z organizmu substancje szkodliwe.
  • Woda to ponad 75 proc. naszego mózgu, niedostateczna ilość wody wpływa na możliwość koncentracji się i wypełnianiu dowolnej  pracy, jak fizycznej tak i związanej z myśleniem.

Jeżeli ilość wody w organizmie zmniejsza się zaledwie o 5 proc. uniknąć chorób staje się o wiele trudniej. Niedostatek wody w organizmie może przejawiać się przez zmęczenie, bez przyczyny na to, trudności w skupieniu się, nieuwagę, niecierpliwość, depresję. Zwiększająca się dehydratacja pogłębia depresję, pojawiają się bóle w miejscach, gdzie najbardziej brakuje wody i skupiają się substancje szkodliwe, najczęściej kwasowe. Sygnałami pokazującymi, że brakuje wody są także zgaga, problemy z trawieniem, bóle głowy, artretyzm, dna moczanowa, reumatyzm i inne schorzenia zazwyczaj występujące u osób starszych.

Woda jest bogactwem naturalnym, bez którego po prostu byśmy nie egzystowali. Nie tylko zwalcza pragnienie, ale i pomaga w utrzymaniu zdrowia i piękna ciała.

Woda – to energia dla naszego ciała. Zmniejsza zmęczenie, stres, niepokój, wpływa pozytywnie na myślenie, zwalnia proces starzenia się.

Woda – podstawa zdrowia. Pomaga w walce z infekcjami, oczyszcza organizm od toksyn i innych substancji szkodliwych, utrzymuje balans hormonalny, pomaga w walce z nadwagą. To właśnie woda najbardziej wpływa na to, że skóra utrzymuje elastyczność, włosy połysk, paznokcie stają się mocne i lśniące.

Woda to najlepszy i najbardziej naturalny sposób ochrony przed chorobami, walki z nadwagą i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Zobacz też:

WOLNA WOLA TO NIE ŻARTY.

Człowieka zawsze będzie nurtowało pytanie: Jaki jest cel mojego istnienia? Religie na tak postawione pytanie nie odpowiadają jasno i wyczerpująco. Odwołują się jedynie do Boga, który ”wie co robi”. Jednocześnie deprecjonują człowieka jako istotę mało znaczącą, której jedynym celem jest

Czytaj więcej »

TRUDNOŚCI.

Nie oczekuj życia wolnego od trudności.  Jeśli nie doświadczysz trudu, staniesz się pyszny i arogancki. Dlatego czerp mądrość z przeszkód, które podsuwa ci życie. Nie spodziewaj się łatwego rozwoju. Bez trudności do pokonania twoja nauka zawsze pozostanie niekompletna. Dlatego traktuj

Czytaj więcej »

SZKOŁA ŚWIATA.

Szkoła świata. Kiedy zapisujesz się do  “szkoły świata”, musisz odbyć wszystkie “lekcje życia”, to znaczy póki oddychasz, trwa nauka. Wydaje nam się, że kiedy przejdziemy przedszkole, szkołę podstawową, okres dojrzewania…. kiedy pójdziemy do pracy, to życie będzie łatwiejsze. Nie będzie!

Czytaj więcej »