Strach. Większość ludzi jest bardziej przerażona niż TY.

Strach. Czy kiedykolwiek się kogoś bałeś? Jeśli cię to pocieszy, to wielu ludzi, którzy wyglądają na naprawdę spokojny, opanowanych, twardych i zdają się promieniować pewnością siebie, jest przerażonych na "śmierć''. Patrzymy na potentata finansowego i myślimy: ''Temu to się udało!". On natomiast patrzy na siebie i martwi się, że ma wielki brzuch, zastanawia się, czemu nie potrafi rozmawiać ze swoimi dziećmi, czemu żona go zdradza i umiera z obawy, że niedługo straci wszystkie swoje włosy i pieniądze.

Czy życie nie jest jednym wielkim dowcipem? 

Patrzymy na innych i wydaje nam się, że im się udało. Oni patrzą na nas i myślą, że to nam się udało. Żyjemy w lęku przed innymi ludźmi, którzy żyją w lęku wobec nas. Zauważasz na przyjęciu oszałamiająco piękną kobietę, która siedzi sama i od czasu do czasu popija sok. Myślisz sobie: ,,Wygląda na bardzo opanowaną i pewną siebie". Ale gdybyś mógł czytać w jej myślach, byłbyś zdumiony…"Czy ludzie zastanawiają się czemu jestem sama? Jeżeli jestem atrakcyjna, czemu nie mam faceta? Strach jest obezwładniający. Mam za małe piersi...Chciałabym być tak mądra, jak moja siostra...Poszłabym do łazienki, ale wszyscy będą się na mnie gapić...Jeśli ten koleś podejdzie do mnie i zacznie rozmowę, chyba umrę!.."

Dzień dobry.

Abstrahując od samego lęku, obawa przed sobą nawzajem prowadzi często do nieporozumień. Może zdarzyła Ci się sytuacja, że miałeś sąsiadów, którzy nigdy się do Ciebie nie odzywali, więc i Ty nie odzywałeś się do nich. Wydedukowałeś, że to nadęte, nieuprzejme snoby. Kiedykolwiek mijałeś ich na ulicy, oni akurat kontemplowali chmury, a Ty intensywnie studiowałeś pęknięcia na chodniku...Aż w końcu po roku czy dwóch zostaliście sobie przedstawieni i z miejsca zostaliście przyjaciółmi. Byłeś zbyt przerażony, by powiedzieć: "Dzień dobry" i wywnioskowałeś, że to Oni mają jakiś problem. Oni zbytnio się bali, aby się przywitać i stwierdzili, że widocznie to z Tobą jest coś nie tak. Bardzo niewielu ludzi prezentuje taką pewność siebie, jak nam się wydaje. Możesz wydawać się stosunkowo nieszkodliwy, kiedy widzisz się w lustrze, ale nie daj się zwieść. 

Strach.

Jesteś przerażający! Sprawiasz, że wielu ludzi się denerwuje. Więc jeśli spędzasz bezsenne noce z powodu strachu przed innymi, pozwól sobie przestać to robić. A jeśli kiedykolwiek czujesz pokusę, by dyskredytować innych i osądzać jako upartych i nieprzystępnych, daj im szansę, pamiętając, że jednak możesz się mylić. Jest bardzo prawdopodobne, że oni po prostu są przerażeni. "Większość ludzi spędza życie w cichej desperacji". Każdy z nas ma swoje lęki, więc nie pozwól sobie na życie w strachu przed ludźmi, którzy mogą, tak jak Ty, być po prostu przerażeni. Życie ma charakter edukacyjny, a jeden z tematów to związki międzyludzkie.  Nie zakładaj niczego z góry- to jedna z zasad szczęśliwego istnienia między ludźmi.

Zobacz też:

Kiedy zmienia się umysł.

Kiedy zmienia się umysł, zmienia się też mózg. Kiedy zmienia się umysł? Gdy stajesz się szczęśliwą osobą, lewy przedni obszar mózgu zwiększa swoją aktywność. To, co przepływa przez umysł, kształtuje mózg. Tak więc możesz wykorzystać umysł, żeby ulepszyć swój mózg.

Czytaj więcej »

Woda życia. Jesteśmy wodą.

Woda życia. Woda życia. Jest na tyle zwykłą substancją w naszym życiu, że używając jej nawet się nie domyślamy na ile jest ważna i jak wiele funkcji pełni, także i w naszym organizmie. Niejakościowa, zanieczyszczona woda jest główną przyczyną chorób

Czytaj więcej »

Moc istnienia. Świadomi siebie.

Moc istnienia. Moc istnienia. Jak już wiemy, konieczne jest utrzymywanie zadowalającego poziomu sił żywotnych, by zaznać” MOCY ISTNIENIA”. Oznacza to przyzwolenie na to, by duch w pełni zamieszkał w naszym ciele, byśmy byli świadomi siebie poprzez ciało i dzięki własnemu

Czytaj więcej »