Większość ludzi jest bardziej przerażona niż TY.

Czy kiedykolwiek się kogoś bałeś? Jeśli cię to pocieszy, to wielu ludzi, którzy wyglądają na naprawdę spokojny, opanowanych, twardych i zdają się promieniować pewnością siebie, jest przerażonych na "śmierć''.

Patrzymy na potentata finansowego i myślimy: ''Temu to się udało!". On natomiast patrzy na siebie i martwi się, że ma wielki brzuch, zastanawia się, czemu nie potrafi rozmawiać ze swoimi dziećmi, czemu żona go zdradza i umiera z obawy, że niedługo straci wszystkie swoje włosy i pieniądze.

Czy życie nie jest jednym wielkim dowcipem? Patrzymy na innych i wydaje nam się, że im się udało. Oni patrzą na nas i myślą, że to nam się udało. Żyjemy w lęku przed innymi ludźmi, którzy żyją w lęku wobec nas. Zauważasz na przyjęciu oszałamiająco piękną kobietę, która siedzi sama i od czasu do czasu popija sok. Myślisz sobie: ,,Wygląda na bardzo opanowaną i pewną siebie". Ale gdybyś mógł czytać w jej myślach, byłbyś zdumiony…"Czy ludzie zastanawiają się czemu jestem sama? Jeżeli jestem atrakcyjna, czemu nie mam faceta? Mam za małe piersi...Chciałabym być tak mądra, jak moja siostra...Poszłabym do łazienki, ale wszyscy będą się na mnie gapić...Jeśli ten koleś podejdzie do mnie i zacznie rozmowę, chyba umrę!.."

Abstrahując od samego lęku, obawa przed sobą nawzajem prowadzi często do nieporozumień. Może zdarzyła Ci się sytuacja, że miałeś sąsiadów, którzy nigdy się do Ciebie nie odzywali, więc i Ty nie odzywałeś się do nich. Wydedukowałeś, że to nadęte, nieuprzejme snoby. Kiedykolwiek mijałeś ich na ulicy, oni akurat kontemplowali chmury, a Ty intensywnie studiowałeś pęknięcia na chodniku...Aż w końcu po roku czy dwóch zostaliście sobie przedstawieni i z miejsca zostaliście przyjaciółmi. Byłeś zbyt przerażony, by powiedzieć: "Dzień dobry" i wywnioskowałeś, że to Oni mają jakiś problem. Oni zbytnio się bali, aby się przywitać i stwierdzili, że widocznie to z Tobą jest coś nie tak. Bardzo niewielu ludzi prezentuje taką pewność siebie, jak nam się wydaje. Możesz wydawać się stosunkowo nieszkodliwy, kiedy widzisz się w lustrze, ale nie daj się zwieść. 

Jesteś przerażający! Sprawiasz, że wielu ludzi się denerwuje. Więc jeśli spędzasz bezsenne noce z powodu strachu przed innymi, pozwól sobie przestać to robić. A jeśli kiedykolwiek czujesz pokusę, by dyskredytować innych i osądzać jako upartych i nieprzystępnych, daj im szansę, pamiętając, że jednak możesz się mylić. Jest bardzo prawdopodobne, że oni po prostu są przerażeni.

"Większość ludzi spędza życie w cichej desperacji". Każdy z nas ma swoje lęki, więc nie pozwól sobie na życie w strachu przed ludźmi, którzy mogą, tak jak Ty, być po prostu przerażeni. Życie ma charakter edukacyjny, a jeden z tematów to związki międzyludzkie.  Nie zakładaj niczego z góry- to jedna z zasad szczęśliwego istnienia między ludźmi.

Zobacz też:

OBFITOŚĆ.

Obfitość znajduje się w Twoich myślach. Każda porażka nosi w sobie zalążek wielkiego sukcesu. Każda decyzja niesie za sobą konsekwencję. Twój umysł posiada energię potrzebną do zmaterializowania wszystkiego czego pragniesz i co sobie wyobrażasz. Energia rządzi wszystkimi częściami kosmosu oraz

Czytaj więcej »

PORZĄDEK.

Prawem rozwoju jest porządek. Żeby coś rosło, potrzebny jest system. Wszędzie gdzie spojrzysz jest porządek. Natura zatrzymuje to, co najważniejsze, i zawsze pozbywa się śmieci. To organizacja. Spójrz na kwiat, rozetnij pomarańczę, przekrój jabłko. Wszędzie jest porządek. Jeśli chcesz być

Czytaj więcej »

Duchowość życia.

Ludzkie życie jest duchowe. Materialne obowiązki są jedynie częścią życia duchowego. Ludzie jednak uważają, że to życie duchowe jest częścią życia materialnego. Chcą być duchowi tylko przez chwilę, przez jakiś określony czas. Sądzą, że praktyka duchowa to niewielka część zwykłego

Czytaj więcej »