Wszechświat i jego prawa są prawdziwe.

Wszechświat i jego prawa są prawdziwe.

Wszechświat i jego prawa.  Tak długo, jak długo żyjemy na materialnej, ziemskiej płaszczyźnie, materia ma dla nas znaczenie, jesteśmy wręcz uzależnieni od materii. Gdybyś tylko zrozumiał że materia nie staje się dla ciebie mniej realna tylko dlatego, że pojmujesz naukową prawdę dotyczącą atomów i budowy Wszechświata.  Nauka nie przeszkadza w pojmowaniu mentalnej strony naszego istnienia i nie kłuci się z nią. Dwie strony naszego istnienia powinny się wypełniać i manifestować bez wykluczania się na wzajem. Możemy kontrolować materię, stosując siły wyższe. Myślę że to  lepsze wyjście, niż udawać, że materia nie istnieje, i podważać zasadę że mogę ją kreować. Prawa natury są niezmienne i nie możemy im się wymknąć. Wszechświat i jego prawa są prawdziwe. Oczywiście dopóki mówimy o ludzkim punkcie widzenia.

https://emandar.pl/takie-sobie-porownanie-iluzja/

W świecie materialnym.

Jest wiele teorii mówiących o systemach medytacyjnych, rozwojowych itd. W świecie materialnym Mentalizm, potęga twoich myśli, jest największą siłą naturalną. Wszechświat podlega nieustannym zmianom i ma przejściowy charakter, zatem w sensie Absolutnym jest nierzeczywisty. I jak teraz połapać się w tym wszystkim i nie zwariować? Odpowiedź jest dosyć prosta pod warunkiem że ją dopuścisz do siebie. Musisz żyć i działać, jak gdyby ten ulotny Wszechświat i materia były prawdziwe. Posiadasz wrodzone, nieodłącznie z Tobą związane, magiczne zdolności, którymi zostałeś obdarzony. Dlatego jednym z celów twego istnienia i życia jest nauczyć się wykorzystywać swe dary. „Wszystko jest Umysłem, Wszechświat jest Mentalny”. To wyjaśnia, że cały Wszechświat (włącznie z Tobą i twoim życiem) stworzony jest z wszech-otaczającego nas Umysłu, jego myśli i form myślowych. Energoinformacyjny świat.

Transmutacja.

„Umysł ( podobnie jak metale i elementy ) może zostać poddany transmutacji od jednego stanu do drugiego stanu; od stopnia do stopnia; od uwarunkowania do uwarunkowania; od bieguna do bieguna; od wibracji do wibracji. prawdziwa transmutacja to Sztuka Mentalna.”—Kybalion. Wszechświat i jego prawa są dla nas dostępne jeśli je zrozumiesz i zaakceptujesz. „Transmutacja” odnosi się przeważnie do starożytnej sztuki przemiany metali, w szczególności zaś metali pospolitych w złoto. Słowo „transmutować’’oznacza „zmienić z jednej natury, formy lub substancji w inną”. „Transmutacja mentalna” oznacza sztukę zmiany i przemiany stanów, form i warunków w inne. Dlatego jest nazywana „ Mentalną Alchemią”. Zatem mentalna transmutacja jest tak naprawdę „magią” , o której rozprawiali starożytni pisarze i odnośnie której podawali tak niewiele praktycznych instrukcji. Wszechświat i jego prawa były dostępne tylko dla wtajemniczonych.

Wszystko to żyjący umysł.

Wszechświat i wszystko to, co się w nim znajduje, nieustannie wzrasta, porusza się i zmienia. Podstawowa moc, zasilająca tę nieustanną kreację, nazywana jest Wszystkim, zowie się Wszystko, stanowi wszystko co jest – jest więc nieskończone i wieczne. Wszystko to żyjący umysł złożony z nieśmiertelnej siły życiowej i mądrości. Wszystko jest Duchem. Ta siła zajmuje całą przestrzeń, przenika twoje ciało, dom biuro, samochód i nie ma miejsca gdzie by jej nie było. I wedle zasady że Wszechświat również jest zawarty w umyśle Wszystkiego, że ciągle się zmienia,  możesz użyć tego prawa by zmienić w swoim życiu cokolwiek tylko zechcesz. Ponieważ stwarzasz swym umysłem własny Wszechświat, Możesz zmienić jego zawartość zmieniając zdanie co do tego, czego pragniesz. Kreacja mentalna nie korzysta z zewnętrznych materiałów i nie wiąże się z rozmnażaniem czy wydzielaniem części siebie dlatego jest tak potężną możliwością zmiany.

Nie uświadamiamy sobie tego że świat jest dla nas i że sami pozbawiamy się możliwości „stania się” tymi osobami, którymi pragnęlibyśmy się stać. Do tego, by się stać tym, kim pragniesz być, nie są wcale konieczne nadzwyczajne okoliczności.

 Konieczne są po temu praktyczne ćwiczenia   

W poszukiwaniu duszy

Sekrety Wtajemniczonych

 

Zobacz też:

Odwaga. Czy Życie ma sens?

Odwaga. Czy Życie ma sens? Odwaga. Czy Życie ma sens? Jaki? Jak ten sens odnaleźć? Kim Ja Jestem? Czy istnieje w ogóle dopowiedź na to pytanie? Czy jest jakaś logika w rozważaniu tych kwestii?  Popatrzcie, jedno pytanie zrodziło następne, a za

Czytaj więcej »
emandar

Transmutacja. Zmienić obraz.

Transmutacja, to “zmienić obraz niepożądany w pożądany”. Transmutacja. Ponieważ jesteśmy tutaj aby się uczyć. To wszyscy powinni wiedzieć, że świat jest naszym nauczycielem. Z tego względu, czego raz się nie nauczyliśmy, będziemy się uczyć do skutku. Potem przechodzimy do następnej

Czytaj więcej »
milky-way-emandar

Szkoła świata.

Szkoła świata. Szkoła. Kiedy zapisujesz się do  “szkoły świata”, musisz odbyć wszystkie “lekcje życia”, to znaczy póki oddychasz, trwa nauka. Wydaje nam się, że kiedy przejdziemy przedszkole, szkołę podstawową, okres dojrzewania…. kiedy pójdziemy do pracy, to życie będzie łatwiejsze. Nie

Czytaj więcej »