Transmutacja, to “zmienić obraz niepożądany w pożądany”.

chłopiec z dłutemTransmutacja. Ponieważ jesteśmy tutaj aby się uczyć. To wszyscy powinni wiedzieć, że świat jest naszym nauczycielem. Z tego względu, czego raz się nie nauczyliśmy, będziemy się uczyć do skutku. Potem przechodzimy do następnej lekcji, przecież zawsze jest coś, czego jeszcze musimy się nauczyć. Takie proste pojmowanie świata uwalnia nas od cierpienia. Dlatego lekcje czasami są nieprzyjemne ale i tu możemy sobie poradzić bo przecież sami je sobie wybieramy. Wiem że jest trudno uwierzyć w tak proste zasady. Jeszcze trudniej jest żyć z nimi na co dzień, ale mimo tego zachęcam do wysiłku nad zrozumieniem tego procesu. Celem naszej egzystencji nie jest zmienianie świata, naszym najważniejszym celem jest zmienianie siebie. Świat nie ma swoich wybrańców ani ulubieńców. Dlatego Twoje życie jest wiernym odzwierciedleniem Twoich przekonań.

Wszystko trzeba zrobić samemu.

kobieta i dzieckoNikt nie zejdzie z chmury i powie Ci: ,,Teraz możesz osiągnąć sukces!”. Transmutacja. Wszystko trzeba zrobić samemu!!! W życiu dochodzimy do takiego momentu, w którym jesteśmy gotowi przyjąć informacje, do tej pory coś mogło być obok nas, a my i tak tego nie zauważyliśmy. Świat ciągle daje nam znaki. Kiedy ich nie zauważamy, rozwój boli coraz bardziej, wynika to z oporu jaki stawiamy. Nie ma tu pojęcia kara za coś… jest tylko następna wskazówka. Ludzie osiągający sukcesy, nie szukają problemów, ale kiedy oberwie im się od życia, pytają samych siebie: ,, Jak mogę zmienić mój sposób myślenia i działania? Jak mogę stać się inną osoba niż jestem teraz?”. Przegrani nie zauważają żadnych znaków. Kiedy wali się dach na głowę, pytają: ,,Dlaczego, dlaczego właśnie mnie to spotyka?”. Transmutacja.

Nasze działania.

drogaNasze działania oparte są w większości na naszych przyzwyczajeniach, robimy, co robimy, dopóki nie jesteśmy zmuszeni czegoś zmienić. Jeśli cały czas jesteśmy nieszczęśliwi, to znaczy, że niczego się nie nauczyliśmy. Jeśli wciąż tracimy pracę, ukochane osoby, pieniądze… to znak, że nie dość uważaliśmy. Najgorsze co możemy wtedy powiedzieć, to: ,,To nie fair!!!”. Każdy z nas jest przyczyną. Nasze myśli przyciągają i tworzą okoliczności. Tak dzieje się zawsze. Życie po prostu jest takie jakie jest i nie warto tracić sił aby go zmieniać, zmieniaj siebie to naprawdę wystarczy. Transmutacja.

Dlaczego potrzebuję spokoju ducha?

widokWiększość z nas zgodzi się, że chce w życiu więcej miłości, ale nie rozumie, dlaczego ma pracować nad spokojem ducha?Miłość nie jest emocją, to nie ”posiadanie” dziewczyny czy chłopaka, to doświadczanie bez oceniania. Jeśli szukasz miłości, znajdziesz więcej spokoju, a jeśli szukasz spokoju znajdziesz więcej miłości. Spokój to równowaga. Równowaga lub spokój ducha to źródło Twojej siły. Spokojny nie znaczy ospały – znaczy raczej sprzymierzający się z siłami niż walczący z nimi. Spokojny znaczy widzący szerszy obraz, a nie skupiający się na      szczegółach.https://pl.wikipedia.org/wiki/Aghori#Transmutacja_materii

Miłość i spokój są nierozerwalne.

tygrys i kobietaJesteśmy szczęśliwi kiedy pomagamy innym ludziom. Jesteśmy najbardziej samotni, kiedy naszym głównym celem jest nasze własne bezpieczeństwo. Jeśli chcecie stuprocentowego bezpieczeństwa, to wybraliście złą planetę. Jedyne bezpieczeństwo może być w Tobie, a każde inne to mit. Banki bankrutują, firmy znikają, samoloty spadają itd… Więc jak sobie poradzisz z niepewnością losu? Połowa zabawy z życia pochodzi z faktu, że za moment wszystko się może stać. Obiecaj sobie: “Cokolwiek się stanie, poradzę sobie”. Spójrz strachowi w oczy. Powiedz: “Jeśli mój dom się spali, przeprowadzę się, jeśli mnie zwolnią, odejdę! Nawet gdy przejedzie mnie autobus nic się nie stanie, nie będzie mnie już tutaj”. I koniec. To nie jest niepoważne. To jest realne. Ziemia to niebezpieczna planeta. Mnóstwo ludzi tu umiera! Ale czy to znaczy że masz żyć jak przerażony zając?

To nie jest niepoważne.

dzieckoKażdy z nas ma swoją metodę utrzymywania równowagi. Wielu się modli, inni medytują, jeszcze inni spacerują po lesie. Każdy ma swoje sanktuarium i swoją ciszę. Zanim zaczniemy coś robić, musimy przestać ze wszystkim walczyć. Dorastamy, wierząc w walkę. Uczymy się wymuszać rzeczy i popychać ludzi. Zamęczamy się i wszystko niszczymy. Jest coś takiego jak pozwalanie rzeczom się rozwijać. Wielu z nas już odkryło, jak ciężko jest żyć teraźniejszością. Przez większość czasu żałujemy przeszłości lub obawiamy się przyszłości. Życie teraźniejszością jest jak chodzenie po linie. Możesz zaraz spaść, ale ćwicząc uczysz się zachować równowagę coraz dłużej. Spróbuj jeść posiłek i smakować każdy kęs, rozmawiać z przyjacielem i słyszeć każde słowo, słuchać piosenki i słyszeć każdą nutę, iść na spacer i widzieć każde drzewo.

Stopniowo.

ślimakStopniowo będziesz w tym coraz lepszy. Zaczynajmy każdy dzień z zamiarem bycia zrównoważonymi i spokojnymi. Niekiedy uda się nam to do śniadania, a niekiedy do końca dnia. Jeśli spokój ducha będzie naszym codziennym celem, będziemy coraz łatwiej osiągać ten stan.Zdenerwowani ludzie patrzą na spokojnych ludzi i myślą, że ci są trochę dziwni, więc idą szukać potencjalnych przeciwników gdzie indziej. Radość jest dynamiczną i ekspansywną energią właściwą dobremu samopoczuciu. Sprawia, że człowiek instynktownie się prostuje, jego oczy błyszczą, chód jest sprężysty, a z całej jego sylwetki bije  blask. Osoba przepełniona radością jest wspaniałomyślna, odprężona, otwarta i reaguje odpowiednio do sytuacji, jakie niesie życie. Transmutacja.

Radość.

dziewczynkaPrzypomnij sobie stan naturalnej euforii, w jaki popada się podczas tańca, biegu lub innej aktywności fizycznej, podczas której ciało porusza się bez wysiłku. Naturalnie, podobnie jak ciało zwierzęcia. Taką radość możemy odczuwać jedynie wówczas, gdy nauczymy się uzewnętrzniać strach, złość i smutek.Radość jest równie ważna jak inne uczucia, a być może jeszcze ważniejsza: uzdrawia, wzmacnia, przywraca zaufanie do naszego wewnętrznego „ja”. Kiedy ogarnia Cię radość, pojawia się uczucie spontaniczności. Przestajesz martwić się chwilą obecną, nie chcesz już być gdzie indziej, w innym czasie, w dawno minionej przeszłości, lub jakże niepewnej przyszłości. Liczy się tylko  “teraz”

Transmutacja, to “zmienić obraz niepożądany w pożądany”.

kasztanZwróć uwagę na słowo obraz, wskazuje ono bowiem, że wszystko, co pragniesz przyciągnąć lub uwolnić, jest ledwie złudzeniem. To skumulowanie energii, jest takie samo jak myśl. Dlatego równie łatwo jest uwolnić lub przyciągnąć coś o dużym znaczeniu, jak też uleczyć bądź dokonać manifestacji czegoś mniej znaczącego. Możesz dokonać transmutacji jakiegokolwiek obiektu lub sytuacji poprzez zmianę ( lub też transmutację) swych myśli.

Alchemia mentalna nabiera sensu w miarę praktykowania.

emandar“Umysł (podobnie jak metale i elementy) może zostać poddany transmutacji  z jednego stanu do drugiego; od stopnia do stopnia; z  uwarunkowania do uwarunkowania;  bieguna do bieguna; od wibracji do wibracji.”. Hermetycy byli pierwszymi alchemikami, astrologami i psychologami, a Hermes był założycielem tych szkół myśli. Z astrologii wyrosła współczesna astronomia; alchemii współczesna chemia; a z mistycznej psychologii współczesna psychologia. Wiele jest dowodów na to, że starożytni znali praktykowali astronomię, chemię i psychologię. Rozporządzali tak wiedzą wewnętrzną, jak i zewnętrzną, podczas gdy naukowcy dysponują tylko drugą. Transmutacja była jedną z wielu gałęzi wiedzy Hermetyków. Słowo ”transmutować” oznacza “zmienić z jednej natury, formy lub substancji w inną”. Odpowiednio “transmutacja mentalna” oznacza sztukę zmiany i przemiany stanów, form i warunków w inne.

 Prawo – zasada działania wszechświata.

„Wszystko jest umysłem, wszechświat jest mentalny”. Oznacza, że podstawową rzeczywistością Wszechświata jest Umysł, a sam Wszechświat jest Mentalny oraz “istnieje w umyśle Wszystkiego”. Jeśli Wszechświat jest ze swej natury mentalny, nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić nie tylko uwarunkowania, zwykle traktowane jako “mentalne”, ale również i warunki materialne. Wszechświat i wszystko to, co się w nim znajduje, nieustannie wzrasta, porusza się i zmienia. Nic poza zmianą nie jest trwałe. Podstawowa moc, zasilająca tę nieustanną kreację, zowie się Wszystko. Stanowi wszystko, co jest- jest więc nieskończone i wieczne. Wszystko to żyjący umysł złożony z nieśmiertelnej siły życiowej. Hermetycy są zdania że Wszechświat zawarty jest w umyśle Wszystkiego. Ten, który zawiera “Wszystko” pozostaje niezmienny, lecz to, co znajduje się w środku (Wszechświat), ciągle się zmienia.

Każda sytuacja życiowa ( nawet taka jak nowotwór) podlega temu prawu.

Bez względu na to, co pragniesz przyciągnąć lub stworzyć, czego pragniesz pozbyć się ze swojego życia lub od czego uwolnić , możesz to uczynić niezwykle szybko. Jeden z istotnych aspektów “Boskiej magii ” dotyczy procesu transmutacji. ”Każda Przyczyna niesie swój Skutek; każdy Skutek ma swoją Przyczynę, wszystko dzieje się  wedle Prawa, Przypadek to jedynie nazwa Prawa, które nie zostało rozpoznane; jest wiele płaszczyzn przyczynowości, lecz nic nie umyka Prawu.”. To jest w pełni uporządkowany Wszechświat i nic nie dzieje przez przypadek. Za każdym Skutkiem kryje się jakaś Przyczyna. Mistrzowskie kierowanie życiem objawia się wtedy, gdy stajesz się świadomą Przyczyną  Skutków, których pragniesz, miast być niesionym przez wolę pragnienia innych. Możesz używać tego prawa, by uzdrawiać i manifestować. “Rodzaj jest we wszystkim; wszystko ma swój składnik Męski i Żeński; Rodzaj objawia się na wszystkich płaszczyznach.”.

To jest prawo.

stopaTo prawo nie odnosi się do tradycyjnego pojmowania płci w sensie mężczyzny i kobiety. Zamiast tego objawia energię męską i żeńską. Jako że składa się z nich cały Wszechświat, każdy człowiek ma je w sobie obydwie. Dlatego energie te są sobie równe pod względem potęgi i współzależne, gdy przychodzi do kreacji. Energia kobieca jest magnetyczna i przyciągająca. Energia męska jest elektryczna i twórcza. Odesłanie (uwolnienie) i przyciąganie są podstawami wszelkiej magi. By dokonać manifestacji, musisz albo przyciągnąć swe pragnienie, albo je stworzyć. Natomiast aby cieszyć się  stałym strumieniem obfitości, należy zrozumieć stały strumień dawania oraz otrzymywania. 

 

Link do ćwiczeń   

“Nowa nauka – wciśnij guzik”

Podcast   

Otoczka.

 

Zobacz też:

forest-of-dreams emandar

Wrzesień – 01.09.2018r. z Emandar.

Wrzesień – 01.09.2018r. z Emandar. Wrzesień – 01.09.2018r. z EMANDAREM. Przez tydzień będziecie gośćmi Kompleksu wypoczynkowego spa & wellness ETERNITE (eternite.pl), który obcuje z unikatową. Serdecznie zapraszamy na 7-dniowy pobyt w bajecznej krainie nad Bugiem. Rezerwat Przyrody Natura 2000, gdzie odnajdziesz równowagę

Czytaj więcej »

Prawem rozwoju jest porządek.

Prawem rozwoju jest porządek. Prawem rozwoju jest porządek. Wszędzie gdzie spojrzysz jest porządek. Natura zatrzymuje to, co najważniejsze, i zawsze pozbywa się śmieci. To organizacja. Spójrz na kwiat, rozetnij pomarańczę, przekrój jabłko. Wszędzie jest porządek. Jeśli chcesz być szczęśliwym, zdrowym,

Czytaj więcej »

Mądrość. I jak tu być mądrym?

Mądrość. I jak tu być mądrym? Mądrość. Jesteśmy nieśmiertelni, są na to dowody! Alexis Carrel demonstruje, że komórki są nieśmiertelne, utrzymując przy życiu kurze serce przez 29 lat! Oto sekret śmierci i nieśmiertelności: Przeszłość pokazała już, że komórka może żyć w nieskończoność w

Czytaj więcej »