Prawo Rytmu. Życiowe wzloty i upadki.

Prawo Rytmu.

Prawo Rytmu stwierdza, że wszystko porusza się niczym wahadło, w górę i w dół, wzdłuż słupków omówionych w Prawie Biegunowości. Życie ilustruje te rytmy poprzez narodziny, życie, śmierć i odrodzenie. Pływy morskie i pory roku to następny przykład cykli życia. Prawo Rytmu wyjaśnia zmiany nastrojów, uczuć i doświadczeń. Dwa końce osobistych słupków Płaszczyzny Mentalnej to Wyższa i Niższa Świadomość ( wyższa – jaźń i niższa – ego). Wahadło buja się do przodu i do tyłu pomiędzy wyższym a niższym ”ja”, dopóki nie staniemy się świadomi Praw Biegunowości i Rytmu. Często wydaje się nam, że nie mamy kontroli nad swoimi myślami i wynikającymi z nich zdarzeniami. Czy to prawda?

Mentalne suwaki.

Hermetycy poznali sposób neutralizowania tej tendencji. Podejmując świadomą decyzję bycia poza obszarem wpływu wahadłowego ruchu życia stajesz się kreatorem a nie ofiarą swojego istnienia. Człowiek świadomy polaryzuje siebie na pożądanym biegunie i poprzez proces pokrewny ‘odmówieniu’ brania udziału w ruchu powrotnym wahadła pewnie trzyma się swej spolaryzowanej pozycji. Pozwala mentalnemu wahadłu wykonać ruch powrotny wzdłuż płaszczyzny nieświadomości. Ruch wahadła nie ma na niego wpływu i cały czas pozostaje w strefie szczęścia, zdrowia i tak dalej,  w zależności od tego jakich suwaków używa. Przypomnij sobie i wyobraź suwaki, o których mowa była w poprzednim artykule i przesuń wszystkie suwaki na najwyższe pozycje.

Panel kontrolny.

emandarJeśli opanuje Cię złość, zniechęcenie lub po prostu z takiego lub innego powodu będziesz czuć się źle, pamiętaj, by sprawdzić swój “panel kontrolny”. Prawo Rytmu mówi, że doświadczysz w życiu zmian i wahań. Możesz jednak zachowywać się niczym roztropny marynarz, który będąc na okręcie, trzyma się poza zasięgiem rozkołysanego bomu. Życiowe wzloty i upadki nie muszą Cię dotknąć, o ile będziesz nieustannie utrzymywał(a) suwaki swojego mentalnego panelu na wysokich pozycjach! Wizualizuj sobie – linę – zasuwę – klamrę, która utrzymuje twoje suwaki w ich najwyższych pozycjach by mieć pewność, że stale są podniesione. Prawo Rytmu uosabia prawdę, iż wszystko porusza się odmierzonym ruchem.

“Zrozumienie prawideł rządzących tym prawem odda w twoje ręce klucz do opanowania rytmicznego wahania nastrojów..” Potęga twojej decyzji pomoże Ci utrzymać się na fali nieustannego ruchu ku górze.

Prawo Rytmu – Prawo Biegunowości.

Są ze sobą ściśle związane. Jedno wynika z drugiego. Rytm występuje pomiędzy dwoma biegunami wprowadzonymi przez wspomniane Prawo Biegunowości. Nie oznacza to jednak, że wahadło rytmu dociera do skrajnych punktów biegunów. Rzadko zachodzi taka sytuacja. W rzeczywistości ustawienie skrajnych przeciwności sprawia trudność. Lecz wahnięcie wiecznie kieruje się ku ich punktom skrajnym, nawet jeśli do nich nie dociera. Akcji zawsze towarzyszy reakcja, postępowi – cofnięcie się, wznoszeniu – opadanie, które to manifestowane są na wszystkich płaszczyznach wszechświata. Słońca, światy, ludzie, zwierzęta, rośliny, minerały, siły, energia, umysł, materia a nawet Duch przejawiają to prawo. Prawo Rytmu manifestuje się w powstawaniu, i destrukcji światów, w rozkwicie i upadku narodów, w życiu wszystkiego i w stanach mentalnych ludzi.

Wszechświat i Prawo Rytmu.

Wszechświaty mają swój początek i koniec w wydechu i wdechu Wszystkiego. Powstają, osiągają swój skrajny punkt materialności, po czym rozpoczynają ruch ku górze, ku Duchowi. Słońca powstają, osiągają szczyt swej potęgi i rozpoczyna się proces ich retrogresji. Eony później stają się martwymi masami energii, czekającymi na kolejny impuls, który pobudzi ich wewnętrzną energię do działania, by rozpocząć następny, kolejny cykl życia solarnego. Wszelkie światy rodzą się, wzrastają i umierają tylko po to, by ponownie się narodzić. Każda istota przemierza cykl narodzin, wzrostu, dojrzałości, schyłku, śmierci i kolejnych narodzin. Prawo ruchu widoczne jest wszędzie. Pomyśl o porach roku; noc następuje po dniu, a dzień po nocy. Wahadło przemieszcza się od lata do zimy i z powrotem.

Elektrony i Świadomość.

Elektrony, atomy, molekuły i wszelkie masy energii wahają się po okręgu ich natury. Nie istnieje spoczynek absolutny lub ustanie w ruchu, wszystko wibruje. Prawo Rytmu ma uniwersalne zastosowanie w twoim istnieniu. Możesz je wykorzystać do każdego działania, każdego pytania, zjawiska i wszelkich faz ludzkiej działalności. Prawo Rytmu jest dobrze zrozumiane poprzez współczesną naukę i uważane jest za prawo uniwersalne, mające zastosowanie do rzeczy materialnych. Nikogo nie dziwi ten fakt że wszystko jest energią w ruchu. Kiedyś za tą wiedzę palono na stosach, dziś jest potwierdzona i jest czymś normalnym w ludzkiej świadomości. Hermetycy posuwają się jednak dalej w kwestii tegoż prawa. Jego manifestacje i wpływ sięgają także mentalnych działań człowieka. Wyjaśnia ono zdumiewające następowanie po sobie nastrojów, uczuć oraz innych denerwujących i wprawiających w konsternację zmian, które u siebie zauważamy. Znając to prawo nauczysz się uciekać od kłopotliwych rytmów poprzez proces Transmutacji.

Hermetyka.

Nauki Hermetyczne odnaleźć można na wszelkich ziemiach i wśród wszelkich religii. mimo to, nie są związane z żadnym konkretnym krajem czy sektą religijną. Starożytni nauczyciele ostrzegali przed dopuszczeniem do tego, by Sekretna Doktryna przyjęła postać wyznania. Mądrość tejże przestrogi jest oczywista dla wszystkich studentów historii, która pokazuje, iż gdy tylko religia miesza się z filozofią, to w efekcie pierwotna wiedza i mądrość okultystyczna zostaje utracona. Hermetyki nie odnajdziesz w książkach. Przekazywana była z ust mistrza do uszu ucznia. Z tego właśnie powodu przetrwała wszystkie wzloty i upadki naszego rozwoju i jest dostępna dziś w swojej pierwotnej wersji. Był to zabieg konieczny, by uniknąć prześladowań ze strony teologów Wieków Średnich, którzy zwalczali Sekretną Doktrynę ogniem, mieczem, stosem i krzyżem.

Do przemyślenia.

W tych artykułach zachęcam wszystkich poszukujących, by podjęli się zgłębiania przekazywanych tu informacji i ćwiczeń, korzystając z zawartych tu podpowiedzi. Na stronie – emandar – przekazywane są ćwiczenia, maksymy, objaśnienia i wiele innych zasad uzupełnionych o objaśnienia, które, w moim mniemaniu, są najbardziej praktyczne i zrozumiałe.  Ćwicząc zgodnie ze wskazówkami bardzo szybko staniesz się osobą spokojną, zrównoważoną i szczęśliwą.

“Tam, gdzie kierują się kroki Mistrza, otwierają się uszy tych, którzy gotowi są na jego Nauki. Kiedy uszy ucznia gotowe są słuchać, pojawiają się usta, aby wypełnić je mądrością.” Kybalion

Link do ćwiczeń   

Platforma z ćwiczeniami.

Sekrety Wtajemniczonych

 

Zobacz też:

light bulb emandar

Wspaniałe pomysły nawiedzają nas w łazience.

Wspaniałe pomysły nawiedzają nas w łazience.  Wspaniałe pomysły. Najlepszą drogą do prawdziwego zrozumienia świata jest wyłączenie się z tego świata w którym przebywasz. Entropia psychiczna – pojawi się, jeśli poddasz się swobodnemu napływowi myśli, (to takie chybotliwe rozhuśtanie pomiędzy znudzeniem a

Czytaj więcej »

Śmiech. Sześć nawyków.

Śmiech. Sześć nawyków. Śmiech. Jedna kura mówi do drugiej: „Chcę być szczęśliwa”. Na to słyszy: „To bądź”. W świecie ludzi nie jest to takie proste, ale wszystko wskazuje na to, że osoby szczęśliwe kultywują pewne nawyki, które pomagają im zachować

Czytaj więcej »
landscape-emandar

Wierzysz w przeznaczenie?

Wierzysz w przeznaczenie?   ☛ Wierzysz w przeznaczenie? Dla większości ludzi sens tego pytania jest dość jasny. Czy wierzę, że pewne zdarzenia miały nastąpić lub że dwoje ludzi miało być razem. Czy jednak w samej idei przeznaczenia może być choćby ziarnko

Czytaj więcej »