Prawo Biegunowości. Czwarte Święte Prawo.

Prawo biegunowości.

kobieta na torachOferuje głęboko praktyczne narzędzie do życia, manifestowania, leczenia i praktykowania Boskiej magii. Trzy pierwsze prawa omawiają, w jaki sposób płaszczyzna materialna, mentalna i duchowa zbudowane są z tej samej energii, którą Hermetycy nazywają Wszystko. Wyjaśniają różnice pomiędzy nimi wynikającą z faktu, iż wibrują one w różnym tempie i to stanowi o poziomie naszego ich postrzegania. Pierwsze to ” Mentalizm”-“Wszystko jest Umysłem, Wszechświat jest Mentalny”. Drugie to “Zgodność” – “Jak na górze, tak na dole; jak na dole, tak na górze”. Trzecie to “Wibracja”- ” Nic nie spoczywa; wszystko jest w ruchu; wszystko wibruje”. Czwarte prawo – “Prawo Biegunowości” mówi, że wszystko ma dwa bieguny czy też punkty skrajne. Te pozorne przeciwności są częściami tego samego słupka i znajdują się jedynie na przeciwnych jego końcach. Wszystko co jest manifestowane, ma dwie strony, aspekty lub bieguny. Różnica pomiędzy rzeczami diametralnie od siebie różnymi leży jedynie w stopniu wibracji.

Gorąco i zimno.

Kybalion mówi: “Różnica pomiędzy rzeczami, które są sobie diametralnie przeciwstawione, jest tylko kwestią stopnia”. Upraszczając – gorąco i zimno są skrajnościami słupka zwanego “temperatura”. Pomiędzy biegunami gorąca i zimna znajdują się niezliczone stopnie ciepła i chłodu. I tak samo rzecz się ma ze wszystkimi pozornymi przeciwieństwami: twardym i miękkim, hałaśliwym i cichym, jasnym i ciemnym, dobrym i złym, miłością i strachem. Jeśli znajdziesz jedno z nich, odnajdziesz także jego przeciwieństwo. Prawo Biegunowości upoważnia Cię do transmutacji niechcianej sytuacji na drugi koniec słupka i manifestacji sytuacji pożądanej. Prawo to działa podnosząc twoje wibracje mentalne na wyższy poziom, by przegnać niepożądane i przyciągnąć pożądane. Gorąco i zimno są identyczne w naturze, rozróżnialne jedynie poprzez stopnie. Nie ma standardów absolutnych, wszystko bowiem zależy od stopnia, wszystko jest kwestią wyższych i niższych  wibracji.

Pieniądze.

Jeden koniec słupka pieniędzy to ”dobrobyt”, w którym posiadasz tyle pieniędzy, ile tylko zamarzysz. “Ubóstwo”, znajdujące się na drugim końcu słupka, to stan, gdy nie masz dość pieniędzy, by związać koniec z końcem. Pomiędzy tymi dwiema skrajnościami, ubóstwem i dobrobytem, leżą niezliczone sytuacje finansowe. Jeśli zamartwiasz się o pieniądze lub narzekasz, że nie masz ich wystarczająco dużo, twoje myśli kierują się ku “Ubóstwu”. W rezultacie właśnie to przyciągasz. Nawet jeśli wydaje się, że akurat teraz nie masz pieniędzy, możesz wykorzystać Prawo Biegunowości, by poprawić swoją sytuację finansową. Wyobraź sobie suwak jeżdżący w górę i w dół Biegunów Pieniędzy. By przyciągnąć więcej pieniędzy możesz zmodyfikować swoje wibracje nasilając je poprzez wyobrażenie sobie, że suwak znajduje się w najwyższym możliwym punkcie słupka. Ponieważ słupek znajduje się w twoim umyśle, jest twoją kreacją; dlatego też to twój osobisty słupek pieniędzy. Obserwuj słupek pieniędzy i popychaj suwak tak wysoko, jak Ci to w danym momencie odpowiada. Z chwilą, gdy uwierzysz, że dobrobyt jest realną możliwością, pozwolisz suwakowi sięgnąć szczytu słupka.

Prawo Biegunowości. Inne możliwości.

Możesz także oczywiście wyobrazić sobie słupek kontrolujący twoją wiarę w posiadanie pieniędzy. Prawo Biegunowości możesz wykorzystać praktycznie we wszystkich sferach życia. Po prostu utrzymuj swoje suwaki wysoko na szczycie, by wyzbyć się starych, ograniczających przekonań dotyczących pieniędzy, miłości i tym podobnych. Wszystko czego pragniesz ma swój własny słupek, bez względu na to, czy jest to szczęśliwe małżeństwo, zdrowie, spokój wewnętrzny czy jakikolwiek inny temat. Wyobraź sobie cały szereg słupków z potencjometrami, podobnych do stołu mikserskiego w studiu nagrań lub panelu kontrolnego w samolocie. Poszczególne suwaki kontrolują twoje finanse, związki, zdrowie i inne sfery życia. Poświęć chwilę na wyobrażenie sobie swojego wewnętrznego panelu kontrolnego. W jakich miejscach na słupkach znajdują się suwaki? By poprawić wybraną sytuację, mentalnie przesuń suwak na słupku wyżej ( a najlepiej do samej góry). By być pewnym, że suwaki nie zjechały w dół, sprawdzaj je regularnie a szczególnie wtedy, gdy dopadnie Cię smutek.

Wszystko jest podwójne.

“Wszystko jest podwójne; wszystko ma bieguny; wszystko tworzy parę ze swym przeciwieństwem; podobne i niepodobne są tym samym; przeciwności są identyczne w swej naturze, ale różne w stopniu; skrajności spotykają się; wszelkie prawdy to ledwie półprawdy; wszelkie paradoksy można pogodzić.” – Kybalion.   Światło i ciemność są doskonałym przykładem biegunów tego samego, z istniejącymi między nimi wieloma stopniami. Także dobry i zły są względne. jeden koniec skali nazywam dobry, a drugi zły. Coś jest “mniej dobre” od czegoś, co znajduje się wyżej na skali. Jednakże ta “mniej dobra” rzecz z kolei, jest “lepsza”  od rzeczy pod nią i tak dalej. Miłość i nienawiść są przeważnie uważane za diametralnie sobie przeciwne i niemożliwe do pogodzenia. Ale wykorzystując Prawo Biegunowości, odkrywamy, że nie istnieje coś takiego jak Miłość Absolutna lub też Nienawiść Absolutna, które by się od siebie odróżniały. To jedynie określenia wykorzystane do nazwania dwóch biegunów tego samego. Miłość jest pozytywna względem negatywnej nienawiści, pozytywna odwaga i negatywny strach, pozytywne działanie i negatywny brak działania i tak dalej. Biegun pozytywny ma wyższy stopień niż negatywny i łatwo nad nim dominuje.

Jak korzystać z Prawa Biegunowości?

Prawo Biegunowości pozwala nam lepiej zrozumieć stany mentalne zarówno swoje własne, jak i innych ludzi. Widzimy że wszystko jest kwestią stopnia i że możemy podnosić lub obniżać wibracje wedle woli, by zmienić bieguny mentalne. Możemy opanować swoje stany mentalne, zamiast być służącymi i niewolnikami. Za pośrednictwem tej wiedzy możesz w inteligentny sposób wspomóc innych i pozytywnie podnieść ich polaryzację. Prawo Biegunowości pozwala Ci Także wpływać na umysł drugiej osoby, by podnieść jej stan emocjonalny. Indukcja mentalna oznacza, że stany mentalne mogą być wytwarzane poprzez “indukcję” ze strony innych. Zatem wyższe tempo mentalnej wibracji może zostać przekazane drugiej osobie, podnosząc biegunowość stanu mentalnego tej osoby. Powiedzmy dla przykładu, że dana osoba pogrążona jest w depresji i wypełniona lękiem. Wykorzystując swą wolę podnosisz i zwiększasz wibracje własnego umysłu a następnie przedłużasz te pozytywne wibracje w kierunku tej osoby. Podnosi to wibracje drugiej osoby i owocuje polaryzacją na pozytywnym skraju skali jego słupka. Pozwala to transmutować jeden stan mentalny w drugi.

  https://emandar.pl/przemien-emocje-nasze-myslenie/

Ważne.

Rzeczy należące do różnych klas nie mogą być transmutowane w siebie nawzajem, ale tym, należącym do tej samej klasy, można zmienić polaryzację. Zatem miłość nigdy nie stanie się wschodem lub zachodem, czerwienią czy fioletem. Ale miłość może ( i często tak się dzieje ) zamienić się w nienawiść. I na podobnej zasadzie, nienawiść może zostać przekształcona w miłość, jeśli zmienić jej polaryzację

 

Linki do ćwiczeń   

Jak żyć świadomie?

Linki do ćwiczeń 

Sklep

Zdrowie i uzdrawianie

Zobacz też:

Odpowiedzialność. Sami decydujemy.

Odpowiedzialność. Sami decydujemy. Odpowiedzialność. Napotykamy w życiu określone warunki, lecz wyłącznie sami decydujemy o tym, jak mamy na nie zareagować. To my sami będziemy żyć w obliczu efektów będących wynikiem podjętej takiej, a n ie innej decyzji.Uświadomienie sobie tego stanu

Czytaj więcej »
landscape-emandar

Wierzysz w przeznaczenie?

Wierzysz w przeznaczenie?   ☛ Wierzysz w przeznaczenie? Dla większości ludzi sens tego pytania jest dość jasny. Czy wierzę, że pewne zdarzenia miały nastąpić lub że dwoje ludzi miało być razem. Czy jednak w samej idei przeznaczenia może być choćby ziarnko

Czytaj więcej »

Pieniądze. Pieniądze. Pieniądze.

Pieniądze. Co z nimi nie tak? Jeśli wystarcza ci pieniędzy na jedzenie, ubrania i dach nad głową, każdy  grosz ma coraz mniejszy wpływ na twoje samopoczucie. Powyżej pewnego poziomu dochodu, dodatkowa ilość pieniędzy nie zwiększa poczucia zadowolenia z życia. Ale nie

Czytaj więcej »