Potęga słów to nie żarty.
Potęga słów. Istnieją prawa grawitacji, a także kilkanaście innych praw fizycznych, dotyczących na przykład elektryczności lub mechaniki, z których większości nie rozumiemy. Ponieważ jesteśmy ludźmi istnieją także prawa duchowe, jak prawo przyczyny i skutku: „To co posiejesz, powraca do Ciebie”. Istnieją też prawa umysłu, nie wiemy czasami jak działają ale nie zmienia to faktu że są i wpływają na nasz sposób kreowania siebie. Nasze myśli i słowa, które wypowiadamy, podlegają działaniu prawa umysłu i powracają do nas jako doświadczenie. Obecnie zaczynamy uczyć się związku pomiędzy sferą umysłową a fizyczną. Zaczynamy rozumieć, w jaki sposób pracuje umysł oraz to, że nasze myśli są twórcze i potrafią kształtować naszą rzeczywistość. Przebiegają bardzo szybko przez nasz umysł dlatego na początku rozumienia tego zjawiska jest nam bardzo trudno kształtować je w świadomy sposób właśnie z tej przyczyny. Z drugiej strony, nasze usta działają wolniej i tu mamy możliwość przejęcia kontroli.
Słowa mają moc.
W słowie mówionym kryje się niezwykła potęga. Jeżeli więc zaczniemy kontrolować naszą mowę poprzez słuchanie tego co mówimy, będzie to początek kształtowania myśli. Rozpatrując słowa jako podstawę tego, co nieustannie tworzymy w naszym życiu, mamy szansę na zrozumienie tego procesu i wykorzystanie go dla naszego dobra. Słów używamy ciągle, rzadko jednak zastanawiamy się, co i w jaki sposób mówimy. Bardzo małą uwagę przywiązujemy do doboru słów w większości wypowiadając je w sposób negatywny. W szkole nie uczono mnie że dobór słów może mieć cokolwiek wspólnego z tym, czego doświadczam w życiu ( słowa wypowiadane do siebie). Potęga słów i co dalej.
Dlaczego mi nikt nie powiedział?
Nikt mi nie mówił że myśli są twórcze i mogę bezpośrednio kształtować moje życie, że to co wysyłam w postaci słów wraca do mnie potem w postaci doświadczenia. Nie uczono mnie że jestem wart miłości i dobro jest moim naturalnym stanem. Każdy z nas ma takie doświadczenia i to one wpływają na nas mocniej niż inne bo są bardziej utrwalone w naszej psychice. Te wczesne uwarunkowania kształtują to, co nazywamy –wewnętrznym dialogiem – czyli to jak sami ze sobą rozmawiamy. Jest on naprawdę ważny, ponieważ staje się podstawą słów, które wypowiadamy głośno. Właśnie w taki sposób stwarzamy atmosferę umysłową, w której działamy i która rzutuje na nasze doświadczanie życia.
Jeżeli będziemy siebie kochać i cenić, życie stanie się cudownym, przynoszącym radość darem.
Wiele ćwiczeń pomagających w zrozumieniu tego procesu znajdziesz klikając w ten link.