Jak być bardziej skutecznym w działaniu?
Jak być bardziej skutecznym w działaniu? Termostat szczęścia. Wydaje się, że każdy z nas ma wbudowany termostat szczęścia, działający podobnie jak w systemie centralnego ogrzewania. Po części jest on dziedziczny, jednak zależy także od doświadczeń z mniej więcej pierwszych pięciu lat życia. Na przykład stabilna sytuacja rodzinna może podnieść wyjściowy poziom szczęścia na naszym termostacie, natomiast sytuacja niestabilna może mieć skutek odwrotny. I tak, bez względu na to, co nam się w życiu przydarza-złego, dobrego, fantastycznego, okropnego-po jakimś czasie zwykle wracamy do poziomu szczęścia określonego na naszym termostacie. Psychologowie nazwali to zjawisko “hedonistycznym kołowrotem” , ponieważ jakkolwiek poczucie szczęścia może na krótką metę ulegać wahaniom, w dłuższym przedziale czasu powracamy do stanu równowagi.
To my wybieramy.
To my wybieramy nasze nastawienie. Dlatego jeśli chcemy, możemy cieszyć się z każdej pracy, z każdej wykonywanej czynności możemy czegoś się nauczyć. Jeśli pracujemy nad czymś, co lubimy, jesteśmy szczęśliwsi, mamy szanse osiągnąć sukces i na pewno zarobimy więcej. Trzeba nauczyć się korzystać jak najwięcej z danej sytuacji. Jeśli potrzebujesz gotówki, może lepiej zostać w obecnej pracy, ale możesz planować przyszłość. Zazwyczaj wydaje się nam, że praca innych jest łatwiejsza i przyjemniejsza, że więcej im płacą. Gdyby w naszej pracy nie było zadań do rozwiązania, ta praca by nie istniała. Ludzie płacą nam za zrobienie rzeczy, których oni sami nie potrafią lub nie chcą zrobić. Jak być bardziej skutecznym? Zmień nastawienie a wszystko się zmieni. Lubimy wyzwania, dlatego łatwa praca często nas nudzi, wyzwań szukamy nawet w czasie wolnym. Rutyna w pracy jest wszędzie.
Odnaleźć godność.
Dlaczego? Po pewnym czasie wszyscy jej doświadczają. Jeśli szufladkujemy część naszego życia jako” praca” lub “zabawa”, ograniczamy się. ” W pracy można odnaleźć godność tylko wtedy, kiedy nie ma w niej przymusu”. Albert Camus. Z lubieniem pracy jest podobnie jak z lubieniem osoby nam bliskiej – na początku znajomości można się kimś zauroczyć, ale długoterminowe lubienie to jest już nasza świadoma decyzja. Jak być bardziej skutecznym? Kiedy w pracy dajemy z siebie sto procent, jesteśmy szczęśliwi. Są też inne powody aby dać z siebie tyle ile potrafimy. Świat potrafi weryfikować lenistwo i arogancję. Sporo rzeczy nie powiedzie się w życiu i w pracy jeśli nie będziemy dawać z siebie wszystkiego. Ludzie, którzy lubią swoją pracę, budzą się, mówiąc: ,,Dzisiaj będę pracować jeszcze efektywniej i uważniej niż wczoraj”. Nie zawsze im się udaje, ale taki mają cel.
Pracujesz dla siebie.
Zasada jest prosta. Nie pracujesz dla szefa pracujesz dla siebie. Twoi pracodawcy nigdy nie będą idealni, a Twoi koledzy mogą być leniwi. Ale kiedy jesteś pracownikiem, masz dawać z siebie wszystko, a nie szukać słabych punktów osoby, która Ci płaci. Jeśli dajesz z siebie tylko pięćdziesiąt procent, cierpisz o wiele bardziej niż Twój szef. On traci tylko parę złotych. Ty tracisz swój entuzjazm, poczucie własnej wartości i kawał swojego życia. Jak być bardziej skutecznym w działaniu? TWÓJ SUKCES I TWOJE SZCZĘŚCIE ZALEŻĄ OD NATURALNYCH PRAW I ZASAD ORAZ OD TEGO, JAK JE STOSUJESZ. Każdy z nas powinien te zasady znać. Szczęście to stan emocjonalny o kluczowym znaczeniu dla naszego dobrostanu. Związane z nim emocje to radość zachwyt, błogość i miłość. Na czym polega szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi ? Inni ludzie, sukces, bogactwo?
Po co nam szczęście?
Po co nam szczęście? Szczęście to coś więcej niż tylko poczucie zadowolenia. Dlatego w sensie ewolucyjnym stan ten pozwala nam utrzymać się przy życiu. Biolodzy mówią, że dobór naturalny przygotował ludzi do pewnych zadań. Prawdopodobnie dwiema największymi radościami życia człowieka są jedzenie i seks. Pokarm utrzymuje przy życiu poszczególne jednostki, seks – podtrzymuje istnienie rodzaju ludzkiego. Ludzie szukają pokarmu i seksu ponieważ jedzenie i kopulowanie uwalniają substancje neurochemiczne, które dają uczucie szczęścia.( W przeciwieństwie do nich , to, co nie służy przetrwaniu, np ogień, odwodnienie czy więzienie, sprawia nam ból.)Dążenie do dobrego samopoczucia jest mechanizmem, który pozwala ludzkości przetrwać. A mimo to poczucie szczęścia jest z założenia nietrwałym stanem umysłu. Gdyby radość z seksu była wieczna, wystarczyłoby spółkować raz w życiu- za to nasza euforia trwałaby pewnie do jego końca!!!
ŻADEN OBOWIĄZEK NIE JEST PRZEZ NAS TAK BARDZO NIEDOCENIANY JAK OBOWIĄZEK BYCIA SZCZĘŚLIWYM. KIEDY JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI, WYŚWIADCZAMY ŚWIATU ANONIMOWE DOBRODZIEJSTWA
O co właściwie chodzi?
Właściwie to o co chodzi z tym szczęściem? O wszystko. Ludzie szczęśliwi są przekonani, że panują nad swoim życiem, i nie czują się biernymi ofiarami fortuny. Uważają też, że posiadają umiejętności i wiedzę niezbędne do tego, aby rzeczywiście stać się kowalem własnego losu. Poczucie, że jest się zdanym na łaskę i niełaskę innych, to forma negatywnego myślenia związanego z depresją. Wszystko czego w życiu pragniemy- uroda, sława, bogactwo- jest środkiem do osiągnięcia celu, mianowicie szczęścia. Nikt natomiast nie szuka szczęścia, wierząc, że przyniesie ono jakiś większy pożytek. Najwyraźniej więc szczęście jest celem samym w sobie. Więc jeśli chcesz być bardziej skutecznym w tym co robisz dbaj o swoje odczucie szczęścia jak o najcenniejszy dar. Na stronie www.emandar.pl znajdziesz wiele praktycznych porad i ćwiczeń jak tego dokonać.
emandar
Zapraszam. Klikając w link przechodzisz na stronę z ćwiczeniami