JAK BYĆ MĄDRYM?

Jesteśmy nieśmiertelni, są na to dowody!

Alexis Carrel demonstruje, że komórki są nieśmiertelne, utrzymując przy życiu kurze serce przez 29 lat! Oto sekret śmierci i nieśmiertelności: Przeszłość pokazała już, że komórka może żyć w nieskończoność w doskonałym zdrowiu. Zostało to udowodnione w laboratorium sławnego noblisty. Ten znany fizjolog francuski, Alexis Carrel z Instytutu Rockefellera utrzymywał przy życiu kurze serce przez mniej więcej 29 lat w roztworze soli fizjologicznych (które zawierały dokładne proporcje mineralne co oryginalna kurza krew) i wymieniał ten płyn codziennie. 

Carrel konkluduje, że czas życia komórki jest niedefiniowalny, dopóki zaspokaja się jej naturalne potrzeby i oczyszcza się ją z jej własnych wydzielin.

Rzeczywiście komórki żyły tak długo, dopóki utrzymywane były w czystości. Brak higieny prowokował skracanie się żywotności aż po śmierć. Carrel utrzymał serce kury przy życiu aż do momentu, gdy ktoś (zapomniał?) usunąć odchody/wydzieliny komórek serca. Podobnie Arnold Ehret doszedł do identycznego wniosku: w swojej książce „Il Sistema di Guarigione della Dieta Senza Muco” (System uzdrawiania dietą bezśluzową), potwierdza, że zdrowa dieta, po wielu latach złego odżywiania, na początku zaczyna uwalniać organizm/przewód pokarmowy z zalegających w nim toksycznych złogów i czyści coraz to nowe warstwy naszego ciała aż do samego „dna”, aż wyczyści wszystko co w efekcie powinno doprowadzić do doskonałego zdrowia.

Ale wróćmy do eksperymentu Alexis Carrel i jego wniosków, które można odnaleźć w każdym tekście z biologii. Dr Carrel twierdził: „Komórka jest nieśmiertelna. To substancje, w których ta komórka się znajduje ulegają degradacji. Wymieniając te płyny międzykomórkowe w regularnych odstępach czasu, podarujemy naszym komórkom wszystko to, czego potrzebują do odżywiania i z tego co wiemy, komórka będzie pulsować życiem w nieskończoność”.

Wyobraźcie sobie teraz dom, w którym nie wyrzuca się śmieci tylko się je wszystkie zmiata pod wielki dywan. Po kilku miesiącach, powiększająca się wciąż nagromadzona masa śmieci będzie wydawać potworny smród nie do wytrzymania. Tak właśnie się dzieje w naszych organizmach. Tyle tylko, że w naszym ciele „ukrywanie śmieci pod dywan” jest równoznaczne z retencją wody, wzdęciami, zatruciem krwi, zakażeniami i zapaleniami tkanek.

Proces starzenia zaczyna się już od pierwszych momentów naszego życia, polegający na kumulowaniu nie wydalonych odpadów. Komórki ulegają niszczeniu z powodu nagromadzonych toksyn! Nieświadomie zatruwamy się sami i nikt tego nie mówi głośno. Nasz organizm to najdoskonalsza maszyna i najbardziej cudowna jaka istnieje. Posiada wspaniały system autouzdrawiania i detoksykacji, który nasze społeczeństwo o zgrozo stale blokuje za pomocą środków farmakologicznych.

Zwykłe przeziębienie czy kaszel, które wskazują na pozbywanie się przez nasz organizm tych właśnie wydzielin i śmiercionośnego śluzu, wywołują przerażenie u matek, które czym prędzej biegną do lekarza, apteki i blokują życiodajny proces lekarstwami, podczas gdy w rzeczywistości wystarczyłoby zostawić w spokoju nasze ciało, dać mu usunąć samodzielnie wszelkie odpadki i to co się skumulowało i pozwolić mu później odpocząć.

Nie ma potrzeby ingerować w żaden sposób.

Większość za bardzo się boi i nie ma cierpliwości, przez co preferuje wziąć sprawy w swoje ręce i natychmiast przeciwdziałać, zazwyczaj za pomocą antybiotyków, syropów i różnego rodzaju lekarstw, zdając się na „najszczersze” sugestie koncernów farmaceutycznych. I jak tu być mądrym?Koncerny robią swoje, nie na darmo są „Koncernami”, to ich praca! I tylko nieświadomość „niektórych” rodzin pozwala rozwijać się i świetnie prosperować „niektórym” gigantom żywieniowym (Fast Food) i zarabiać ciężkie pieniądze nawet po publikacji spotów obnażających szkodliwość takiego pożywienia.

W zdrowym świecie taka propaganda nie miałaby racji bytu i nie byłoby miejsca na Fast Foody, niestety jak na razie wszystko idzie na odwrót. Może człowiek zdrowy i wolny od długów mógłby skutecznie zagrozić potentatom, którzy w ostatnim czasie zaczynają tracić swoją moc dzięki rosnącej świadomości i szybszemu przepływowi informacji.

Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna otwierać oczy. Minie jeszcze sporo czasu, ale masa krytyczna się budzi i wielu zaczyna rozumieć, na ile to możliwe, że natura może zostać odbudowana i możemy jej pomóc w byciu naszym domem metodami całkowicie naturalnymi. Oto dlaczego fantastyczne rezultaty właściwego odżywiania z zachowaniem równowagi biologicznej, zdrowej aktywności fizycznej i higieny organizmu są tak ważne.

Zobacz też:

ZIMNE STOPY.

Kobieta o zimnych stopach: co robić? W małżeńskich sypialniach często zdarza się, że mężczyźni otwierają okna, podczas gdy kobiety chcą je zamykać, żeby było ciepło. Ale tu problem dopiero się zaczyna. Wiele kobiet uskarża się na swoje zimne stopy, które

Czytaj więcej »

SZACUNEK DO SIEBIE.

SZACUNEK DO SAMEGO  SIEBIE. Nie trzeba chodzić do szkoły, mieć wyższego wykształcenia, pieniędzy ani przyjaciół na wysokich stanowiskach, żeby zmienić się na lepsze. Wystarczy tylko mieć odpowiednią postawę w stosunku do życia. Jeśli miałeś trochę (tzw.) szczęścia, urodziłeś się z

Czytaj więcej »

ŚMIERĆ IDEALNA.

Idealna śmierć. Byłaby wtedy, gdyby była szybka, bezbolesna, a nawet gdyby wcześniej wcale się nie zorientować, że nadchodzi. W ten sposób można by uniknąć zbędnych cierpień przed śmiercią. Łagodna i spokojna śmierć – takie podejście, dla nas ewidentne, wcale takim

Czytaj więcej »