Człowiek jest dosłownie tym, co myśli, a jego charakter stanowi sumę myśli.

Człowiek jest panem swoich myśli, twórcą swego własnego charakteru oraz tym, kto tworzy i modeluje zarówno własne okoliczności, jak i środowisko oraz przeznaczenie. Będąc połączeniem siły, inteligencji i miłości oraz władcą swoich własnych myśli, człowiek posiada klucz do opanowania każdej możliwej sytuacji, nosi w sobie moc odnowy i przekształcania samego siebie, mogąc stać się takim, jakim pragnie.

Człowiek nie jest jakimś przypadkowym mechanizmem czy wymysłem. Przyczyny i efekty działań mających miejsce w wirtualnym królestwie ludzkich myśli są tak samo konkretne i nieodwracalne jak te, które dzieją się w świecie rzeczy widzialnych, materialnych.

Osiągnięcie udanego i pełnego życia nie jest zdeterminowane ani przez skreślony boską ręką los, ani przez przypadek - jest ono rezultatem systematycznego wysiłku i drobiazgowych starań mających na celu znalezienie odpowiednich myśli oraz ich ciągłe wzbogacanie. Posługiwanie się myślami w sposób poprawny sprawia że wszystko co chcemy manifestuje się w świecie materialnym. Człowiek samodzielnie tworzy się i niszczy. W naszym arsenale psychicznym jest wszystko co tylko potrzebujemy. Jest broń służąca zarówno do autodestrukcji, jak i narzędzia, za pomocą których można wznosić pałace radości, mocy i pokoju. Poprzez odpowiednią selekcję oraz używanie w należyty sposób swoich myśli człowiek może wznosić się na wszystkie wyżyny doskonałości jaki sobie wymarzy.

TO OD NAS SAMYCH ZALEŻY, CZY POPADNIEMY W AUTODESTRUKCJĘ,

CZY OSIĄGNIEMY STAN SZCZĘŚCIA ZDROWIA I BOGACTWA.

Kiedy jakaś myśl lub uczucie pojawia się w umyśle człowieka, moc w postaci fal energii myślowej wytworzonych przez mózg rozchodzi się w otoczeniu tej osoby, a jej zasięg jest proporcjonalny do intensywności wytworzonej energii. Te fale posiadają zdolność pobudzania podobnych fal w umysłach innych ludzi, którzy wkraczają w ten sposób w jej pole mocy, zgodnie z prawami psychicznego oddziaływania.

Wyobraź sobie, że stoisz na szczycie góry. Czujesz nieskrępowaną wolność, nie ogranicza Cię absolutnie nic i możesz w pełni dać wyraz samemu sobie. słyszysz swój oddech, czujesz swoje ciało i cieszysz się życiem, które kształtujesz w zgodzie ze swoimi przekonaniami i pragnieniami.
Droga na szczyt osobistego rozwoju wiedzie przez bezdroża i pod górę. Charakter Twojej wędrówki i to, jak daleko zajdziesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli poczujesz, że potrzebna Ci chwila wytchnienia, zatrzymaj się bez obaw w którymś z leżących przy drodze schronisk. To Twoja droga, przebądź ją w sposób, który jest dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Ten, kto regularnie zagłębia się w siebie, zaczyna postrzegać świat z innej, bardziej klarownej perspektywy. Wsłuchaj się, wpatrz i wczuj się w siebie, zanim zaczniesz obserwować i oceniać innych.Jesteś najważniejszym człowiekiem w swoim życiu, a swoją moc uzewnętrznisz jedynie wtedy, gdy pozwolisz sobie poczuć samego siebie, gdy pozwolisz sobie i swoim zmysłom żyć. Tylko wtedy rozwiniesz w sobie dar empatii - umiejętności i gotowości rozumienia, dostrzegania, odczuwania i słyszenia.

Zobacz też:

JAKI TO MA SENS?

Czy ktoś może stwierdzić, że istnieją rzeczy niemożliwe? Od zarania dziejów panuje powszechna opinia, że pełne i trwałe szczęście jest niemożliwe do osiągnięcia. Żadnemu z ludzi nie udało się udowodnić w sposób naukowy, że można osiągnąć pełnię szczęścia. A jednak

Czytaj więcej »

Duchowość życia.

Ludzkie życie jest duchowe. Materialne obowiązki są jedynie częścią życia duchowego. Ludzie jednak uważają, że to życie duchowe jest częścią życia materialnego. Chcą być duchowi tylko przez chwilę, przez jakiś określony czas. Sądzą, że praktyka duchowa to niewielka część zwykłego

Czytaj więcej »

SAMI DECYDUJEMY.

Napotykamy w życiu określone warunki, lecz wyłącznie sami decydujemy o tym, jak mamy na nie zareagować. To my sami będziemy żyć w obliczu efektów będących wynikiem podjętej takiej, a n ie innej decyzji.Uświadomienie sobie tego stanu rzeczy, jest dla wielu

Czytaj więcej »