Co nazywamy umysłem? Wszystko to, co ma związek z naszymi zdolnościami intelektualnymi i funkcjonowaniem naszej psychiki. Naszym następnym krokiem będzie oczyszczenie umysłu, by zaznać mocy poznania. Zapytasz być może: Poznania czego?  Odpowiem na to: Poznania siebie, swej prawdziwej osobowości ( swego prawdziwego  "ja"), ukrytego za wszystkimi uwarunkowaniami społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi. Mogę Cię zapewnić, że ta " autentyczna osobowość" jest czymś, co warto poznać. Sokrates, ujął to tak.

POZNAJ SAMEGO SIEBIE!!!

Oczyszczanie umysłu oznacza pozbycie się z głowy wszelkiej "myślowej paplaniny", "wewnętrznego dialogu" ( będącego wynikiem procesu kształcenia), by zobaczyć, co się w  niej znajduje. Można to zrozumieć następująco: prawdziwe  "ja" jest tą częścią każdego z nas, która ma związek z instynktem. Część ta chce pozostać w cieniu i nie ujawnia się nigdy lub też niezwykle rzadko. Jest ona przypisana historii życia danej osoby jej unikalnemu i jednostkowemu losowi, na który składa się cały cykl istnienia: narodziny, dzieciństwo, dojrzewanie, dojrzałość, starość i śmierć. Główne umiejętności człowieka powstają dzięki informacjom zbieranym w trakcie przechodzenia przez kolejne cykle życia. Dla kogoś, kto chce poznać siebie , konieczne jest dotarcie do korzeni jego wspomnień, by zrozumieć, jak rodziły się te umiejętności.

Człowiek może funkcjonować za pośrednictwem trzech ośrodków:( patrząc od góry).

-pierwszym jest głowa- jeśli funkcjonujesz z pozycji głowy, wytwarzasz coraz więcej myśli. Są one jednak nieskonkretyzowane, to zwyczajne bajanie; obiecują wiele, lecz nic nie dają. Umysł jest wielkim "oszustem" i dysponuje wielkimi możliwościami wodzenia nas na manowce- potrafi  "przewidywać". Może stworzyć Ci złudę jakiejś utopi czy pragnień, i powtarzać nieustannie ''To zdarzy się jutro"- choć nie zdarzy się nigdy! Głowa nie jest tym miejscem gdzie cokolwiek może się wydarzyć.

- drugim jest serce- jest ono centrum uczuć- dzięki niemu czujesz.

- trzecim jest -  pępek tzw. ośrodek bycia.

Myślenie, odczuwanie i bycie - to trzy ośrodki. Czuj więcej, wtedy zaczniesz mniej myśleć, nie walcz z myśleniem, ponieważ walka taka też będzie tworzeniem nowych myśli, myśli o walce. Twój umysł jest w tym nie pokonany. Gdy wydaje ci się że wygrałeś, będzie to tak naprawdę zwycięstwo twojego umysłu; jeśli przegrasz , to ty zostaniesz pokonany.

Nie walcz z myślami, jest to daremne.

Zamiast walczyć z myślami, skieruj swoją uwagę i energię na odczuwanie: raczej śpiewaj niż myśl, raczej kochaj niż filozofuj, tańcz, obserwuj naturę i cokolwiek robisz, rób to z sercem. Serce jest bardzo zaniedbanym ośrodkiem. Gdy tylko zwrócisz na niego uwagę zacznie funkcjonować. Gdy zacznie funkcjonować, energia,  która do tej pory płynęła przez umysł, popłynie przez serce, a serce znajduje się najbliżej pępka. Zacznij coraz więcej odczuwać, jest to pierwszy krok i kiedy go postawisz, następny będzie bardzo prosty. Pierwsza jest miłość, kiedy to zrozumiesz połowę drogi masz za sobą. Następnym krokiem jest nauczenie się kierowania energii myśli tam gdzie chcemy.

WYOBRAŹNIA TORUJE ŚCIEŻKĘ, KTÓRĄ PODĄŻA ENERGIA.

Link do ćwiczeń.       https://emandar.pl/sklep/w-poszukiwaniu-duszy/

Zobacz też:

Przemiana.

PRZEMIANA ENERGII W MATERIĘ LUB MATERII W ENERGIĘ Umysł (podobnie jak metale i elementy) może zostać poddany transmutacji od jednego stanu do drugiego stanu; od stopnia do stopnia; od uwarunkowania do uwarunkowania; od bieguna do bieguna; od wibracji do wibracji.

Czytaj więcej »

Odnaleźć siebie…

ODNALEŹĆ SIEBIE… Od urodzenia do momentu, kiedy nadejdzie kres naszego fizycznego istnienia na tym świecie jesteśmy bezustannymi towarzyszami samych siebie. Więc, siłą rzeczy, nie ma ucieczki od Siebie – w każdym razie fizycznie jest to niemożliwe. Wszelkiego rodzaju nałogi –

Czytaj więcej »

I co z tym zrobić?

Człowiek jest dosłownie tym, co myśli, a jego charakter stanowi sumę myśli. Człowiek jest panem swoich myśli, twórcą swego własnego charakteru oraz tym, kto tworzy i modeluje zarówno własne okoliczności, jak i środowisko oraz przeznaczenie. Będąc połączeniem siły, inteligencji i

Czytaj więcej »