Prawem rozwoju jest porządek. Żeby coś rosło, potrzebny jest system.

Wszędzie gdzie spojrzysz jest porządek. Natura zatrzymuje to, co najważniejsze, i zawsze pozbywa się śmieci. To organizacja. Spójrz na kwiat, rozetnij pomarańczę, przekrój jabłko. Wszędzie jest porządek.

imageJeśli chcesz być szczęśliwym, zdrowym, jeśli chcesz, żeby Twoje życie kwitło, musisz mieć w nim porządek. Tam, gdzie liczą się wyniki, ważna jest organizacja. Strażacy wiedzą gdzie mają swoje kaski, kierowcy karetek wiedzą gdzie mają kluczyki itd…

Z bałaganu nic nie wyrośnie. Zauważysz różnicę gdy posprzątasz biuro, garaż, samochód – cokolwiek.

Jak w środku, tak na zewnątrz – Twoje otoczenie odzwierciedla Twój sposób myślenia. Zazwyczaj jest tak że jeśli w Twoim domu jest bałagan, masz bałagan i w życiu. Twoje życie jest wiernym odzwierciedleniem Twoich przekonań.

Kiedy Ty się zmieniasz zmieniają się Twoje przekonania o świecie i Twoje życie też się zmienia.

Żyjemy w świecie, w którym nic nie jest pewne, w którym rzeczy wciąż się zmieniają. Pory roku przychodzą i odchodzą, przypływ zmienia się w odpływ, inflacja rośnie i maleje, ludzie mają pracę i tracą ją. Co jest prawdą dziś, może nie być nią jutro. Co działa dziś , może nie działać jutro. Jeśli wyjedziesz z domu na parę miesięcy to zobaczysz ze Twoje dzieci się zmieniły. To nie jest kwestia bycia fair czy nie fair. Wszystko jest w ruchu. Wszystko wibruje.

JEDYNĄ STAŁĄ JEST ZMIANA.

Szczęśliwi ludzie nie tylko akceptują zmiany ale biorą w nich udział.

Życie ma charakter falowy – fale mają tendencję do podróżowania w grupach. To znaczy, że kryzysy rodzinne, awarie itp. też przychodzą grupami. Dobrze jest znać te zasady i pamiętać o nich szczególnie w czasie kiedy sami doświadczamy takich chwil. Jeśli trafi Ci się miesiąc bez rachunków, odłóż coś na następną falę. Jeśli zaleje Cię następna fala powiedz sobie „Znam te fale. To tylko chwilowe”.

Zapytaj siebie: ,, Jak by wyglądało moje życie gdyby nie było w nim żadnej zmiany?”.